Järgmine peatus | Õhtulehe raadio
27. jaanuar 2021 12:08

„JÄRGMINE PEATUS“ | Hooaeg kestab Kreetal kuus-seitse kuud ja muul ajal tööd ei ole – sellega tuleb harjuda!

Tänase saate külaline Albina Prenga on elanud kaunil Kreeta saarel kümmekond aastat. Just sealmail kohtus Albina oma tulevase abikaasaga, kes on Albaaniast pärit.

Nii Albina kui tema abikaasa töötavad Kreetal turismisektoris, mis tähendab, et tööd on põhimõtteliselt pooleks aastaks. Albina on viietärnihotellis avalike suhete peal ning mees töötab ühes restoranis.

Ülejäänud aja aastast tuleb ilma töötamata hakkama saada. Samas on Albina arvamusel, et kui õigesti majandada, siis saab suvel teenitud rahaga hakkama küll. Näiteks ettekandja sissetulek on Eestiga võrreldes Kreetal tunduvalt parem.

Nüüdseks on Albina kahe lapse ema ning kiidab Kreetat kui head kohta laste kasvatamiseks. Lisaks on lapsed nüüdseks juba kohalike poolt ära hellitatud… Vanem poeg käib koolis ning ka see süsteem on kvaliteetsel tasemel.

Oma Facebooki lehel Üllatav Kreeta julgustab Albina avastama autentset Kreetat. Need on paigad, kuhu turismibürood enamasti ei vii ja kuhu tuleb endal pääseda. Samuti annab Albina Kreeta külastamiseks ühe elutarkuse: „Mida koledam tavern, seda maitsvam toit!“

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis: