Poliitika

Täiendatud kell 14.02!

POLIITPROGNOOS | KES HAARAVAD MINISTRIPORTFELLI: mis rollis näeme vanu olijaid ja uusi tulijaid? (8)

Marvel Riik, 22. jaanuar 2021 12:57
JAHT KÄIB: Uuel võimuliidul on käes kibekiired tunnid. Tänase päeva jooksul selgub, kes saab mis portfelli.Foto: Fotokollaaž (Marianne Loorents, Martin Ahven, Tiit Tamme)
Valitsusliikmed kinnitatakse küll alles nädala lõpus, kuid portfellide jaht on Kesk- ja Reformierakonna vahel juba alanud. Uus võimuliit plaanib muuta ka ministriportfelle: mõni kaob, teised tulevad juurde. Kelle kätesse need portfellid aga lõpuks jõuda võivad? Õhtuleht ennustab, millistel ministritel on lootust senisele soojale kohale edasi jääda, kes peab vangerdama ühelt kohalt teisele ning kuhu on oodata uusi tulijaid.

Kõige lihtsam on peaministriga. Kuigi Kaja Kallas pole seda kohta ise avalikes esinemistes veel omaks nimetanud, on Keskerakonna läbirääkimiste delegatsiooni juht Mailis Reps selle juba eos Reformierakonna esimehele loovutanud. Kallas, kes sai viimastel riigikogu valimistel kõige rohkem hääli üldse, võtab riigijuhi rolli ilma erilise partisanivõitluseta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.01.2021
Portfellide jaotus selgub reedel, valitsus võib ametisse astuda teisipäeval
20.01.2021
30 AASTA MINISTRID LUUBI ALL | Kes oli ametis üle 4000 päeva? Milline peaminister sai alla 1% häältest? Kus saavad löögile naised?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee