Eesti uudised

RIIGI HÄMARAD METSASKEEMID: raiemaht läks lõhki? Jätame siis osa arvestusest välja! (1)

Priit Pärnapuu, 26. jaanuar 2021 15:42
RiigimetsFoto: Teet Malsroos

Mis on muutunud pärast Õhtulehe paljastusi, kuidas Riigimetsa majandamise keskus raiub riigimetsa lagedaks lubatust rohkem? Nagu kritiseerib metsandusekspert Rainer Kuuba, siis metsas korda saadetud sigadustele on tekkinud seaduse kaitse.

Eelmise aasta lõpus avaldas Õhtuleht artikli, kuidas Riigimetsa majandamise keskus (RMK) vilistab keskkonnaministri määrustele, millega pannakse paika kui palju tohib riigimetsa lagedaks raiuda. Õhtulehe analüüs näitas, et RMK tegelikke raieid ei õnnestu kuidagi ministri määruses kirjas olevate numbritega kooskõlla viia, isegi kui jätta kõrvale tülikad küsimused sellest, kuidas saab iga aasta midagi kehtestada viieks aastaks.

RMK Õhtulehe analüüsiga ei nõustunud. Nende tõlgenduses ei kuulu nimelt kehvas seisukorras olevate noorte ja keskealiste metsade uuendusraied ministri määruses nimetatud raiete hulka ehk need võib jätta arvestamata ja kooskõla määrusega ongi saavutatud.

Loos esitatud probleemi arutas RMK nõukogu ja riigikogu keskkonnakomisjoni liige Jevgeni Ossinovski päris aru keskkonnaametilt. Eelmine keskkonnaminister Rain Epler muutis hiljuti ka korda, kuidas riik peab arvestust uuendusraiete üle. Millised on olnud tulemused?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.12.2020
PÕHJALIK ANALÜÜS | SAAG KÄIMA! RMK nüsib riigimetsa lagedaks palju rohkem, kui keskkonnaminister seda lubab
05.06.2020
RIIK RIKUB RÄNGALT RAIERAHU: kus langevad laastud, kus tehakse mets päris lagedaks
28.04.2020
ÜRASKI-JOKK: RMK venitab sõnade tähendusi, et raierahu rikkumist oma eeskirjadega kooskõlas hoida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee