Poliitika

Portfellide jaotus selgub reedel, valitsus võib ametisse astuda teisipäeval (53)

Toimetas Hindrek Pärg, 22. jaanuar 2021 11:31
Võimukõnelused. Kaja Kallas ja Mailis Reps.Foto: Martin Ahven
Uue valitsuse ministrite nimed peaksid selguma sel nädalavahetusel, portfellid jaotatakse Reformi- ja Keskerakonna vahel aga juba reedel. 

Reformierakonna kommunikatsioonijuht Kajar Kase ütles Õhtulehele, et täna käiakse võimukõnelustel üle need kohad, milles seni pole kokkuleppeni jõutud. Ta lisas, et pühapäeval kogunevad ka erakondade volikogud ning pannakse paika ministrikandidaadid. 

Samal teemal

Ministriportfellid on plaanis koalitsioonierakondade vahel ära jaotada reedel. "Plaan on, aga vaatame, kas jõuame kokkuleppele," ütles Kaja Kallas ERR-ile.

Praeguse plaani järgi astub uus valitsus ametisse teisipäeval. "Üsna kindel ei saa milleski olla, aga eks me sihime küll, jah," ütles selle kohta Kallas.

ERR-ile teadaolevalt toimuvad mõned muudatused ka ministrikohtades ja ministeeriumides. Näiteks kaotatakse ilmselt rahvastikuministri ametikoht, väliskaubandusministri koht viiakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist üle välisministeeriumi koosseisu ning sotsiaalministeeriumisse tehakse üks ministrikoht juurde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee