IKEA | Sisuturundus

VIDEO | Kirglik taimehuviline: ka ilma rõduta kodus on taimede kasvatamiseks palju võimalusi 

IKEA | Video: Hannes Dreimanis, Rauno Vahtre, 1. veebruar 2021 00:00
„Linnas elades ei satugi paljud metsa ja kaotavad ühenduse loodusega. Ka linnapargid on tihti ümbritsetud teedest ja värsket õhku seal nii palju ei ole. Seega võiks kodus õhku puhastada ja enda ümber rohelust tuua just taimede kasvatamisega,“ räägib kirglik taimekasvataja Tiia Päkk, kes on Instagramis tuntud ka nime Petite Botanic all.

Algajale aiandushuvilisele soovitab Tiia valikuid, mis ei maksaks liiga palju – nimelt on odavamad taimed enamasti vähenõudlikumad. „Kui kastad oma taime üle või unustad sootuks kasta, mistõttu taim sureb, ei ole see rahakotile väga suur kadu,“ lausub Tiia.

Samal teemal

Alustuseks on mõistlik valida ka taimi, mis ei vaja liiga palju valgust. „Näiteks havisaba on väga efektne ja vastupidav – tihti hoitakse seda näiteks väikeste akendega vannitoas. Kindlasti veel kuldnõel-köis ja sulgvõhk,“ jutustab Tiia. Samas paneb ta inimestele südamele: vähene valgustus ei tähenda seda, et valgust ei peaks üldse olema!

Tekita koju roheluse ja džungli meeleolu

Üsna populaarseks on saanud erinevad õhutaimed, mis ei vaja potti ega otseselt valgust. „Õhutaimi saab riputada näiteks kardinapuu külge ja kardinatele rippuma – nad saavad õhust oma vee kätte ega vaja ellu jäämiseks mulda. Mõistlik oleks neid siiski aeg-ajalt veega pritsida,“ soovitab Tiia. Muide, tema kinnitusel annavad õhutaimed kodule rohkelt efektsust.

Taimedega on võimalik tegelikult ehtida iga kodu – selleks ei ole rõdu olemasolu hädavajalik. „Näiteks saab aknalauale tekitada roheala, kasvatada köögis maitsetaimi, ehitada tuppa erinevatest klaasanumatest kasvuhooned, luua terraarium. Olemas on erinevad taimepostamendid, kuhu taimi vertikaalis paigutada. Leiduvad ka makrameed, mida saab kardinapuult alla riputada ning tekitada roheluse ja džungli meeleolu,“ loetleb Tiia võimalusi.

Klaasist vitriinkapp – põnev viis taimekasvatuseks!

Taimehuviliste hulgas on tõusev trend ka greenhouse cabinet ehk klaasist vitriinkapp. „See võib olla taaskasutusest leitud, tühi akvaarium või IKEA kapp – nagu minul. Sinna ehitatakse keskkond taimedega ja sätitakse lisavalgus,“ selgitab Tiia. Kuna õhk on soe, niiskem ning valgust palju, annab see taimedele jõudu kasvada ning pime talv üle elada.

Tiia nendib, et klaasist vitriinkapp on eriti tore viis, kuidas oma kodu põnevamaks teha. „Kui klaaskapp on valgustatud, seal on rohelised taimed ning väikesed vaasid ja kujukesed – üldmulje on väga hea,“ kiidab ta. Lisaks on see nutikas viis kaitsta oma taimi mänguhimuliste lemmikloomade eest.

Kuula ja vaata Tiia mõtteid täpsemalt videost.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee