Maailm

Suurbritanniat räsib torm Christoph, evakueeritud on tuhandeid inimesi 

Toimetas Aare Kartau, 21. jaanuar 2021 15:20
Torm Christoph tekitab Suurbritannias palju pahandust.Foto: SWNS/Scanpix
Suurbritannias on evakueeritud tuhandeid inimesi, sest saareriiki tabas tugev torm Christoph, mis tõi endaga kaasa tugevad vihmasajud ja üleujutused, teatab The Guardian.

Briti keskkonnaamet on edastanud mitmeid hoiatusi seoses potentsiaalselt eluohtlike üleujutustega. Tugevad vihma- ja lumesajud on tekitanud Inglismaa lääneosas ja Walesis palju probleeme – näiteks on paljude jõgede veetase tõusnud ohtlikult kõrgele. Praeguse seisuga on kõige tõsisem olukord Merseyside'i ja Suur-Manchesteri linnkrahvkondades. 

Mitmed omavalitsused teevad koostööd kohalike puhkekeskuste ja muude majutusasutustega, kuhu oleks võimalik evakueeritud inimesi ajutiselt majutada. Teadaolevalt evakueeriti Suur-Manchesteris kolmapäeval umbes 2000 majapidamist. Ohtu sattus ka Wrexhamis asuv Oxford-AstraZeneca koroonavaktsiini ladu, mille kaitseks kasutati veepumpi ja liivakotte.

Peaminister Johnson väisas Manchesteri lähedal esinevat üleujutust. Foto: AFP/Scanpix

Peaminister Boris Johnson kinnitas, et valitsus on potentsiaalselt kogu riiki mõjutavaks üleujutuse ja pandeemia „topeltkriisiks“ täielikult valmistunud. Tema sõnul on astutud samme transpordi- ja elektrivõrgu kindlustamiseks ja üleujutuste vastu on varutud piisavalt liivakotte. Peaminister kutsus inimesi üles järgima üleujutuste puhul kehtestatud hoiatusi ja vajadusel ka kodudest evakueeruma.

Keskkonnaamet on andnud välja 191 üleujutusega seotud hoiatust Inglismaal, 48 Walesis ja kuus Šotimaal. Kehvad ilmaolud jätkuvad ka prognooside kohaselt järgmisel nädalal.