Tõnis MölderFoto: Martin Ahven
Siim Randla 21. jaanuar 2021 05:36
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder palub hiljutisel komisjoni istungil osalenul lõpetada oma kanalites komisjoni kinnisel istungil salaja tehtud lindistuse jagamine, kuna vastasel juhul võib teda oodata isikuandmete kaitse reeglite rikkumise eest väärteokorras vastutusele võtmine.

Riigikogu sotsiaalkomisjon võttis 18. jaanuaril arutluse alla kollektiivse pöördumise „Koroonameetmed ei ole põhjendatud. On aeg naasta tavaelu juurde!“, mis kogus 2020. novembris 10 188 allkirja. Tõnis Mölderi sõnul on tulnud ilmsiks, et üks osaleja on salvestanud salaja riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil peetud kollektiivse pöördumise arutelu, teinud selle avalikult kättesaadavaks oma veebilehelehel, samuti levitanud salvestist veebikeskkondades.

Et istungid on kinnised, seda teatati veebilehe esindajale istungi alguses, märgib Mölder komisjoni nimel saadetud kirjas. Kui salvestist ei ole 20. jaanuari jooksul maha võetud, pöördub sotsiaalkomisjon õigusrikkumise lõpetamiseks ja vastutuse kohaldamiseks andmekaitse inspektsiooni poole.

Kommentaarid  (8)

Ernst N. Mentire 22. jaanuar 2021 10:39
Eesti kõige kinnisem on Kaarel Tarandi ERJK. Selle istungitele ei lubata kedagi ning selle otsused tavaliselt ei käsitle suurte Riigivaraste Erakonda.
Robert 22. jaanuar 2021 10:31
Miks peaksid istungid kinnised olema? Rahvas maksab neile palka ja mitte vähe. Kas kuskil tööandja on oma alluvate poolt tehtava osas infost ära lõigatud? Iseasi on riigikaitse ja kriminaalasjade menetlemine.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS