Eesti uudised

Tartu endine abilinnapea Kajar Lember astub kohtu ette 

Siim Randla, 21. jaanuar 2021 05:22
Kajar Lember maakohtus.
Tartu maakohus hakkab 25. jaanuaril taas arutama PRIAga seotud soodustuskelmuste kohtuasja. Kohtu all on 15 inimest, sealhulgas endine Tartu abilinnapea Kajar Lember.

Protsess on veninud seetõttu, et riigikohus hakkas arutama prokuröri edasikaebust, ja seda seoses Tartu ringkonnakohtu määrusega sama kohtuasjaga seotud firma OÜ Lemmik Mees soodustuskelmuse kuriteoepisoodi lõpetamisega.

Tartu maakohus on varem lõpetanud kriminaalmenetluse aegumise tõttu kahel korral ja seda seoses süüdistatavate suhtes menetletud soodustuskelmuse kuriteoepisoodidega.

Lemberi asja puhul on kriminaalmenetlus lõpetatud 18 episoodi puhul ning nüüd on jäänud menetlusse vaid soodustuskelmus. See puudutab umbes 13 000 euro suurust toetust.

„Lisaks jätkub menetlus üheksa euro suuruse väidetava altkäemaksu (tasuta juukselõikus) episoodis ja toimingupiirangu rikkumise episoodis,“ on öelnud Lemberi kaitsja, vandeadvokaat Margo Lemetti.

25. jaanuaril peavad prokurör ja kaitsjad ilmselt avakõne ja selgub ka edasine menetlusplaan. Kohtuistungid kestavad kuni 2022. aasta veebruarini.

Samal teemal

26.11.2020
Kajar Lemberi kohtuasja osalised vaidlevad riigikohtus
30.09.2020
Kajar Lember | Mis pole lubatud inimesele, on lubatud süsteemile?
28.09.2020
Kajar Lemberi protsess venib: esitati edasikaebused ringkonnakohtule
27.08.2020
Kajar Lemberile esitati korrigeeritud süüdistus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee