Eesti uudised

Pentus-Rosimannus korruptsioonikahtlustusega Keskerakonna eelistamisest: tervisekriis ei oota uurimistulemuste järel (62)

Ohtuleht.ee, 20. jaanuar 2021 22:30
Keit Pentus-RosimannusFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus ütles „Esimeses stuudios“, et Reformierakond eelistas korruptsioonikahtlustusega Keskerakonda Isamaa asemel viimase sisemise lõhenemise tõttu. 

Pentus-Rosimannuse sõnul oleks räuskamiskultuurist vaba koalitsiooni võimalik teoreetiliselt teha ainult Isamaa või Keskerakonnaga.

Samal teemal

"Mis puudutab seda imelikku Porto Franco lepingut, tuleb muidugi öelda, et Porto Franco laenu kiitsid valitsuses heaks kolm erakonda – Isamaa, EKRE ja Keskerakond," rääkis Pentus-Rosimannus.

Kahtlustus anti üle aga vaid ühele neist, seega tehti Keskerakonnale kutse esitamisega poliitiline valik.

"See, mis Keskerakonna ja Isamaa vahel seda kaalukaussi kallutas, oli tõsiasi, et Isamaa on praegu sisemiselt lõhenenud. Oleme ilmselt kõik tähele pannud üleskutseid, kus Isamaa kutsub osasid oma liikmeid erakonnast välja astuma. Kriisiolukorras, kus riigis peab olema toimiv valitsus, teha valitsus, mis sisuliselt esimesest päevast peale kõigub noatera peal... Seda lihtsalt ei pidanud Reformierakond mõistlikuks," põhjendas Pentus-Rosimannus.

See, et ühel päeval tuleb tagasiastumine ja kahtlustus, ning veel samal ööpäeval on tegemist koalitsiooniküpse erakonnaga, võib näida silmakirjalikuna. "Reformierakond opositisioonipingilt on teravalt kritiseerinud Keskerakonna hämaraid rahaasju ja nüüd istute nendega ühes toas ja teete nägu, nagu seda justkui poleks juhtunud. Või vähemalt see pole mingisugune takistus," märkis saatejuht Johannes Tralla.

"Ega see loomulikult ei meeldi meile ega meeldi kellelegi. Aga tõsi on see, et tervisekriis ega majanduskriis, kogu see olukord, kus Eesti praegu on, ei oota uurimistulemuste järele. Valitsus tuleb moodustada. Meil on soov EKRE-vaba valitsus. Ja seda on võimalik teha ainult nende jõududega, kellega seda võimalik teha on," ütles Pentus-Rosimannus.

Pentus-Rosimannus ütles, et seda, kas kahe kuu eest tagasi astunud Mailis Reps, kes ajas samuti segamini enda ja riigi rahakoti, sobib mõnda ministriametisse, peab otsustama Keskerakond ise. Koalitsioonikõneluste laua taga näib Reps end tundvat vähemalt sama hästi kui Kaja Kallas, kui mitte pareminigi.

"Koalitsiooniläbiräägimistel Reformierakond seda ei otsusta, kes Keskerakonda esindab, nagu ka Reformierakond ei saa kindlasti valida Keskerakonna esindajaid valitsuses. See on ikkagi Keskerakonna töö. Aga nagu Mailis Reps siinsamas saates ütles, selle üle, milline saab olema Keskerakonna valitsusdelegatsioon, algavad nende sisemised arutelud," rääkis Pentus-Rosimannus.

Leping Ühtse Venemaaga Reformierakonda enam ei häiri? "Väga häirib. Meile on jäänud arusaamatuks, miks selline asi sõlmiti ja veel arusaamatumaks, miks selline leping Keskerakonna poolt tühistatud ei ole. Eile "Esimest stuudiot" vaadates jäi mulle mulje, et ka Keskerakonna juhtpoliitikutele endale on see arusaamatu hetkel," ütles Pentus-Rosimannus ja lisas, et see on koalitsioonikõnelustel teemaks juba tulnud, kuid vastus on olnud ebamäärane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee