Kommentaar

Mart Soidro | Uus tase Eesti poliitikas (1)

Mart Soidro, literaat, 20. jaanuar 2021 14:52

Just nii teatas peaminister Jüri Ratas nädalapäevad tagasi, kui oli viinud president Kersti Kaljulaidile tagasiastumispalve.

Ja jätkas: „See peabki nii olema. Tegemist on väga tõsise kahtlustusega. Olen alati öelnud, et ma usaldan Eesti õiguskaitseorganeid – olgu see kaitsepolitsei, prokuratuur. Sel hetkel, kui on Keskerakonna peasekretär ja erakond saanud kahtlustuse, on see ainuvõimalik samm, mida ette võtta.” 

Olen varemgi kirjutanud, et saame Ratasega eesti keele sõnade tähendusest erinevalt aru. Mis on ka loomulik: mina olen filoloog, aga lahkuv peaminister pigem majandus- ja õigusteadlane (lõpetanud TTÜ ja TÜ õigusinstituudi). Ratas kinnitas eelmisel aastal, et ta pole lugenud George Orwelli, seetõttu ei saa me Keskerakonna esimehega vaielda, kumb meist räägib „uuskeelt”, kumb „vanakeelt” (inglise keeles oldspeak). Sama asi on topeltmõtlemisega – „arengupeetusega inimeste” jaoks on teadmatus jätkuvalt häiriv tegur, partei rahaasjadega tegelejate jaoks pigem jõud.  Või vähemasti õlekõrs – teadmatus päästab ju teinekord karistusest. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee