Sisuturundus

Kas koroonaviiruse sümptomeid leevendaks GeloMyrtol forte (standartiseeritud mürtool) kasutamine? 

KBM Pharma, 8. veebruar 2021 10:11
Foto: Envato Elements
Saksa ravimitootja Pohl-Boskamp sai heakskiidu alustada patsientide kaasamist uuringusse, et hinnata standartiseeritud mürtooli (GeloMyrtol® forte toimeaine) lisamist COVID-19 patsientide raviskeemi.

Uuringust võtab Saksamaal osa mitu ülikoolihaiglat. Uuringus otsitakse vastust küsimusele, kas mürtooli kasutamisest on abi COVID-19 infektsiooniga patsientidel haiguse progressiooni korral. Uuringusse kaasatakse raske COVID-19 viirusega patsiendid, kes on haiglas ja vajavad lisahapnikku.

“Uuring püüab vastata küsimusele, kas lisaks viirusevastasele ravile saab haiguse süvenemist pidurdada ja paranemist kiirendada ka hingamisteede puhastusmehhanismi toetavate ravimite abil,“ selgitab firma Eesti esindaja proviisor Jaan Jänes.

Kui sümptomid viitavad võimalikule COVID-19 haigusele, on esmaseks soovituseks kodune karantiin ja testimine. Tüüpilised sümptomid, nagu peavalu, köhahood ja tihke röga viitavad haiguse süvenemisele ning vajavad tähelepanu.

Sel perioodil aitab ravimite, näiteks taimse preparaadi GeloMyrtol® forte (standartiseeritud mürtool) kasutamine kaasa ägedate hingamisteede sümptomite leevendamisele. GeloMyrtol® forte (standartiseeritud mürtool) aktiveerib ja parandab hingamisteede isepuhastusmehhanisme, kiirendades röga ja haigustekitajate kopsudest väljutamist. Röga koos haigustekitajatega väljutatakse kopsudest kiiremini, gaasivahetus paraneb mõjutades soodsalt haiguse kulgu.

Mis rolli mängib tervenemisel kopsude isepuhastusvõime?

Viirustest põhjustatud hingamisteede haiguste korral võib röga tekkida tavalisest oluliselt rohkem, mis hakkab kopsudesse kogunema ja hingamist raskendama. Sel juhul püüab inimene röga väljutada köha abil. Enamikul juhtudel on sellest siiski vaid osaliselt abi ning hingamisteedesse hakkavad rohkemal või vähemal määral kogunema suured rögakogused. Samalaadne sekreedi juhtimise häire esineb ka COVID-19 haigusega patsientidel kopsusümptomite korral. See halvendab gaasivahetust kopsude sisepinnal ja põhjustab hapnikupuudust, mis on COVID-19 patsientide jaoks eriti ohtlik. Seetõttu on oluline kopsude isepuhastusvõime säilitamine.

Kuidas kopse „puhastada“?

Iga hingetõmbega saab meie keha umbes pool liitrit õhku, mis varustab rakke hapnikuga. „Sissehingamisel satuvad aga hingamisteedesse ka soovimatud sissetungijaid, teiste hulgas viirused ja bakterid. Mikroobid, tolm ja muud sarnased osakesed jäävad kinni nina ja bronhitorukeste niiskele limaskestale, mille ripsmed liigutavad limakihti, suunates võõrkehad koos limaga kõri suunas kust need siis välja köhitakse või alla neelatakse,“ seletab proviisor Jaan Jänes.

Bakterid ja viirused koormavad hingamisteid, põhjustades põletikku ja limaskestade turset. „Tekib tihe lima, mis katab ripsepiteeli karvakesed ja takistab nende tööd. Sisse tunginud haigustekitajaid ei eemaldata organismist ja tekib infektsioonioht,“ osutab proviisor.

Niisiis soovitab Jänes kopsude tööd toetada GeloMyrtol® forte (taimne mürtool) kapslitega, mis sisaldavad taimsete eeterlike õlide segu. „Kapsli sisse võtmisel imenduvad eeterlikud õlid organismis ja eralduvad hingamisteede kaudu. Seeläbi paraneb ripsepiteeli liikuvus – hingamisteedesse sattunud saasteained, viirused ja bakterid viiakse hingamisteedest välja. Tänu hingamisteede isepuhastumise võimele toimub nii-öelda kopsude puhastumine,“ selgitab Jänes.

Ühtlasi toob Jaan Jänes välja mõned nüansid GeloMyrtol® forte (standartiseeritud mürtool) kasutamise osas:

• Kasutada kohe külmetuse esimeste tunnuste ilmnemisel

• Kiirendab haigustekitajate eemaldamist hingamisteedest

• Aitab takistada infektsiooni levikut ülemistest hingamisteedest alumistesse

• Sobib kasutamiseks kõigis külmetuse staadiumites

• Aitab vältida külmetushaiguse süvenemist

Vaata lisainfot SIIT!

GeloMyrtol® forte (standardiseeritud mürtool) kasutamist kommenteerib ka kopsuarst Üllar Kirs.

Hingamisteedesse ja kopsudesse kogunev paks röga raskendab gaasivahetust ja võib tuua kaasa hingamispuudulikkuse. Selle vältimiseks tuleks meil juba haiguse varases faasis hakata tegelema hingamisteedesse koguneva lima ja haigustekitajate väljutamisega ning mitte oodata kuni tekib tüütu ja hoogudena tekkiv kurnav köha. Selleks soovitan alustada standartiseeritud mürtooli kasutamist juba haiguse varajases staadiumis.“ ütleb Kirs.

----------------------------------------------------

Käsimüügiravim. Näidustus: Sekreedi vedeldamine sinusiidi ja bronhiidi korral. Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Tootja ja müügiloa hoidja: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co. KG, Saksamaa. Täiendav informatsioon müügiloa hoidja esindajalt Eestis: OÜ KBM Pharma, Tähtvere 4, 51007, Tartu, Eesti. Tel. 733 8080

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee