Poliitika

30 AASTA MINISTRID LUUBI ALL | Kes oli ametis üle 4000 päeva? Milline peaminister sai alla 1% häältest? Kus saavad löögile naised? 

Priit Pärnapuu, 20. jaanuar 2021 18:00
Vasakult: Kaja Kallas, Mailis Reps, Jürgen Ligi, Andrus Ansip.Foto: Kollaaž (Teet Malsroos, Robin Roots, Ilmar Saabas / Ekspress Meedia)
Võimukõnelusi pidavad Kaja Kallas ja Mailis Reps jõuavad peagi ministriportfellide jaotamiseni. Õhtuleht analüüsis ligi 30 aasta andmeid valitsuse liikmete kohta, et mõista loogikat, mille järgi on seni ministrikohti jagatud. Vaata põhjalikest tabelitest, kus on etteotsa saanud naised ning millist portfelli võib loota uus tulija. Selgeks saab seegi, kes on olnud ametis kõige kauem ning kui harva on oma jopedele eelistatud erakonnavälist eksperti.

Õhtuleht kogus kokku viimase pea kolmekümne aasta ministrite andmed. Esimene pääsuke on 1992. aasta sügiseste riigikogu valimiste järel sündinud Mart Laari esimene valitsus. Viimane aga Jüri Ratase teine valitsus, mis eeldatavalt hiljemalt järgmise nädala kolmapäeval ametist lahkub. Kokku 9 erineva peaministri 15 erinevat valitsust, kust on läbi käinud 158 erinevat inimest. Kuna sama inimene saab olla eri ajal erinevates ametites ning peaministri tagasiastumine tähendab ühtlasi kogu valitsuse lahkumist, siis kokku on andmetes 298 kirjet.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.01.2021
Juhtkiri | Milline tuleb valitsuse koosseis?
19.01.2021
BLOGI | Võimukõnelused jätkuvad: Kallas ei välista skandaaliga lahkunud Repsile uut ministrikohta
15.01.2021
PORTFELLIDE MÄNG: millistest ministrikohtadest tuleb Keskerakonnal suu puhtaks pühkida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee