Maailm

USA pealinnas liikusid ainult sõdurid, kodutud ja ajakirjanikud

ÕL WASHINGTONIS | PRESIDENDIVAHETUSE EEL: „Ükski täiemõistuslik inimene ei lähe praegu sinna vabatahtlikult.“ (5)

Greete Kõrvits, 20. jaanuar 2021 10:12
NUKKER VAATEPILT: Vastu ööd näeb ka pealinna teist reaalsust ehk inimesi, kelle koduks on tänav. Mõni teeb omale aseme kohe politseinike kõrvale.Foto: Greete Kõrvits
„Kullake, kas sind sunniti sinna minema?“ Stjuardessi murelikud silmad piidlevad üle maskiserva minu pressikaarti. „Ükski täiemõistuslik inimene ei lähe praegu sinna vabatahtlikult.“ Vastan, et mina väga ei muretse, kuulu järgi kubiseb USA pealinn sõduritest ja politseinikest. Peagi veendun, et nii tõesti on. 

Räägin murelikule lennuteenindajale, et tõepoolest, lendan pealinna tööasjus. „Hoia ennast, mu sõber,“ õhkab ta dramaatiliselt. Suur lennuk on peaaegu tühi, võib-olla 20 reisijat, kui sedagi. Räägitakse, et igal Washingtoni suunduval lennul istub vähemalt üks, ehk isegi mitu õhupolitseinikku (ingl. k. – air marshall), kes võimalikel pahalastel silma peal hoiavad ja vajadusel sekkuvad. Eelmisel õhtul viskasin abikaasale nalja, et nagu iga teinegi neil päevadel päälinna suunduja olen ma raudselt mõnes FBI kahtlaste isikute nimekirjas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.01.2021
ÕL VIDEOD | Tänavad on tühjad ka hommikul enne Joe Bideni tseremooniat
19.01.2021
FOTOD JA VIDEO | Washingtoni püstitati inauguratsioonipäeva traditsioonilist rahvamassi asendav „Lippude väli“
19.01.2021
PURJUS ASEPRESIDENT JA HULLUNUD RAHVAS: värvikaid stseene USA presidentide ametisse astumise tseremooniatest
18.01.2021
Rahutusteks valmistuvas USAs möödus pühapäev ootamatult vaikselt