Krimi

Saatkondade ja Eesti Islami Keskuse juurde seapea toonud mees sai karistuse kätte (6)

Hindrek Pärg; Siim Randla , 19. jaanuar 2021 14:10
Foto on illustreeriv.Foto: PantherMedia/Scanpix
Eelmise aasta oktoobris Eesti islami keskuse ning Türgi ja Aserbaidžaani saatkondade juurde seapea viinud mehele mõisteti 100eurone rahatrahv. 

Mees viis sümboolse seapea asutuste juurde oktoobri lõpus, mil oli haripunktis Armeenia ja Aserbaidžaani konflikt Mägi-Karabahhis. Ta võttis ühendust ka mitme meediaväljaandega ja väitis, et lõikas kahe pea sisse islamiusku mainiva sõna.  

Mehe teo ajendiks olid isiklikud veendumused ning ta ütles politseile, et soovis tehtud teoga oma meelsust avaldada, ütles Ida-Harju politseijaoskonna juht Roger Kumm Õhtulehele oktoobris. 

Samal teemal

Täna teatas politsei, et määras avaliku korra rikkumise eest talle rahatrahvi. Õhtulehe küsimusele vastuseks täpsustati, et selle suuruseks oli 100 eurot. 

"Mees kahetses tehtut ja mõistis, et käitus valesti. Ta ei kuulu armeenlaste ega aserite kogukonda, tema teo ajendiks olid isiklikud veendumused ja ta ütles politseile, et soovis tehtud teoga oma meelsust avaldada," lisas politsei säutsus. 

 „Oluline on lisada, et isiku motiiviks ei olnud rahvusvähemuste vahelise konflikti õhutamine, vaid sügavalt taunimisväärsed. Siseministeerium ning politsei- ja piirivalveamet suhtuvad täie tõsidusega vaenu õhutamise katsete ennetamisse ja tõkestamisse mistahes huvi- ja rahvusgruppide puhul,“ on Olari Valtin siseministeeriumist teatanud vastuses Eesti Aserbaidžaani kultuurikeskusele. „Meie aastatepikkune sügavalt austav ja usaldusväärne suhtlemine Aserbaidžaani kogukonna ning Islami keskuse esindajatega annab veendumuse, et hindame ühiseid väärtusi, turvalisust ja vabadust ning meie partnerid ei allu omalt poolt kergekäeliselt võimalikele provokatsioonidele ka edaspidi.“ Valtini sõnul korraldas politsei- ja piirivalveamet pärast juhtunu esmaste asjaolude väljaselgitamist 30. oktoobril kohtumise Eesti Aserbaidžaani kultuurikeskuse ja Armeenia kogukonna esindaja vahel, kus selgitati muu hulgas politsei rolli kogukondade vaheliste pingete maandamisel ning lepiti kokku, et jätkatakse konstruktiivset koostööd ja infovahetust.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee