William Barri ja Donald Trumpi koostöö lõppes närvilises õhkkonnas.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 19. jaanuar 2021 13:23
Uudisteportaal Axios avaldas raporti, millest selgub, et USA endine justiitsminister William Barr sõnas 1. detsembril president Trumpile, et tolle teooria, et demokraadid varastasid valimised laiaulatusliku valimispettuse abil on bullsh*t ehk täielik jamps.

1. detsembril Associated Pressis avaldatud intervjuus teatas Barr, et justiitsministeerium ei leidnud tõendeid ulatuslikust valimispettusest, mis võinuks Trumpi võidule aidata. Barr astus ametist tagasi samal kuul – levisid teated tema ja Trumpi vahel esinevatest pingetest. Ajaleheartikli ilmumisega samal päeval kohtus Barr Valges Majas Trumpiga, vahendab The National Review.

„Miks sa midagi sellist ütleksid? Sa pead tõesti Trumpi vihkama. Seal pole muud põhjendust. Sa vihkad Trumpi,“ kirus riigipea Barri, rääkides endast kolmandas isikus. Minister vastas Trumpile, et pettust ei paista kusagilt. „See kraam, millega inimesed teie kõrvu täidavad pole lihtsalt tõsi,“ mainis Barr ovaalkabinetis peetud vestluse käigus ja lisas, et valimispettuse väited on täielik bullsh*t

„Ma olen üsna informeeritud juriidiline vaatleja, ent kurat küll, ma ei suuda mõista, mis teooria siin on,“ põrutas Barr Trumpile ja lisas, et tegu on huupi laskmisega. Samal ajal ruumis viibinud nõunikud olid Axiose teatel poliitikute teravast sõnavahetusest šokeeritud.

Ühtegi valimispettuste kohta käivat Donald Trumpi väidet pole kohtus kinnitatud ja tema järjepidevat valimisprotseduuride alavääristamist peetakse peamiseks teguriks, miks vabariiklased kaotasid ülekaalu senatis. William Barr kritiseeris Trumpi ka pärast 6. jaanuaril toimunud Kapitooliumi mässu, pidades presidendi käitumist tema ameti ja toetajate reetmiseks.