Eesti uudised

Mailis Reps: õpetajate palgatõus tuleks koos teiste riigipalgalistega (37)

Toimetas Hindrek Pärg, 19. jaanuar 2021 10:09
Mailis Reps.Foto: Teet Malsroos
Reformierakonna ja Keskerakonna esindajad ei ole uue valitsuse kokkupanekul veel õpetajate palgatõusu arutanud, kuid tõenäoliselt toimuks see samaaegselt teiste riigieelarvest palka saavate valdkondade töötajatega, ütles Keskerakonna delegatsiooni juht Mailis Reps "Terevisioonis". 

"Võib-olla pole küll viisakas eelmisi koalitsioone vaadata, aga viimase nelja aasta jooksul, kui mul on olnuid võimalus eelarveprotsessi juures olla, siis on vaadatud siseturvalisust - pääste, politsei - koos, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eesliiniga ning haridust koos kultuuriga kogu aeg kompaktselt koos. Õpetajad on loomulikult olnud minu südameasi, aga seda on alati vaadatud võrdselt - kui me tõstame ühe eesliini valdkonna palka, et siis oleksid ka teised kaasatud," vahendab ERR-i uudisteportaal endise haridus- ja teadusministri sõnu.

Tema sõnul ei ole palgatõusu teemat veel koalitsioonikõnelustel arutatud ning see on jäetud koos eelarve teemaga kõige viimaseks. Samuti on oluline märtsis avaldatav uus majandusprognoos, mis peaks andma indikatsiooni, millised on riigi võimalused palku tõsta.

"Hoiak on selline, et mingisugune lahendus püütakse siin leida. Milline see täpselt saab olema, seda vaatame," ütles Reps.

Samal teemal

19.01.2021
BLOGI | Võimukõnelused jätkuvad: Kallas ei välista skandaaliga lahkunud Repsile uut ministrikohta
18.01.2021
EESTIKEELNE HARIDUS?! Uus valitsus õpetaks riigikeelt esialgu lasteaialastele
15.01.2021
KOKKUVÕTE KÕNELUSTE 2. PÄEVAST | Reps: selle valitsuse eesmärk pole lahterdada perekondi (mitte)sobivateks
14.01.2021
LÄBIRÄÄKIMISED SALADUSLOORI ALL: Mailis Reps valitsusse? Rahvastikuminister riiulisse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee