Trump kõrvaldab reisikeelu, aga Biden lubas selle ametisse asudes taastada.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 19. jaanuar 2021 09:07
Kolmapäeval USA presidendiks vannutatava Joe Bideni pressiesindaja teatas, et USA säilitab reisikeelud Euroopa, Ühendkuningriigi ja Brasiiliaga, ehkki Donald Trump allkirjastas korralduse nende tühistamiseks.

Valge Maja otsustas esmaspäeval, et mitmetest riikidest saabuvatele reisijatele mõeldud USAsse saabumise keeld lõpeb 26 jaanuaril – kuus päeva pärast Bideni valitsusaja algust. USA kehtestas Euroopa suhtes piirangud mullu märtsis ja keelas Brasiiliast saabumise mais, teatab BBC. Tulevase presidendi pressiesindaja Jen Psaki teatas Twitteris, et reisipiiranguid siiski ei leevendata. 

„Meie meditsiinimeeskonna soovitusel ei kavatse [Bideni] administratsioon neid piiranguid 26. jaanuaril kaotada. Tegelikult plaanime hoopis tugevdada tervishoiumeetmeid rahvusvaheliste reiside osas, et veelgi Covid-19 levikut leevendada,“ teatas Bideni esindaja. Ta lisas, et kuna maailmas ilmnevad üha nakkavamad variandid, pole praegu õige aeg rahvusvaheliste reiside piiranguid kaotada.

Vaid mõni minut varem esitas Valge Maja avalduse, milles öeldi, et president Trump allkirjastas korralduse, millega lõpevad 26. jaanuaril reisipiirangud Ühendkuningriigi, Iirimaa, Euroopa Schengeni ala ja Brasiiliaga. Reisikeeld Hiina ja Iraaniga jääb Trumpi korralduse kohaselt püsima. 

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Õige tegu! 19. jaanuar 2021 12:24
Euroopas ju sellised kodanlik-natsionalistlikud riigid, nagu Poola ja Ungari, kus veel pealegi valged absoluutses enamuses. Nii, et ma ei imestaks, kui nüüd hakkavad pommid Varssavi ja Budapesti peale langema, nagu alles äsja langesid Belgradi peale!
Lugejakiri 19. jaanuar 2021 10:50
Üks teeb, teine lõhub- nii hakkab see ka Eestiski olema. Lisaks, pange tähele Tallinnlased- sügisest, kui mingi valemiga saab linnapeaks Kristel Michael, kaob teil ka tasuta ühistransport, aga "rahva tungival nõudmisel" taastatakse Tallinna ReffiTV

SISUTURUNDUS