Eesti uudised

Ravimimüüjast kampsunimeister soovitab: ostke Eesti asju ja hoidke käsitöö tegijaid! 

Asso Ladva, 18. jaanuar 2021 21:55
IGA KAMPSIK ON ERINEV: „Kui laulupeol saavad kokku kolm kollast kampsunit, siis paistavad need ühesugused ainult kaugelt,“ ütleb käsitöömeister Liina Laaneoja.Foto: Maria Kilk
„Kui ma peaksin ainult ühe asjaga tegelema, tuleks mind varsti vilkuritega ära viia. Ma lähen asjadesse nii sügavale, et mind on raske sealt välja tuua. Praegu on nii, et hiljemalt kell kuus lõpetan töö, panen arvuti kinni ja hakkan kampsuneid tegema,“ räägib Liina Laaneoja, kelle põhitöö on ravimite hulgimüük, mille kõrvalt on ta aga käsitööesemeid meisterdava firma osanik.

Liina ütleb enda kohta, et käsitööd on ta teinud nii kaua, kuni ennast mäletab. Tõsi lapsena ei näinud ta kodus sokikudumisest enamat, aga kui ta ülikooli jõudnuna vaatas, kuidas toakaaslane kudus vöökirjalist kampsunit, sai käsitöö temast lõplikult võitu. Hariduselt on Liina loomaarst ja töötab praegu ravimite hulgimüügifirmas Magnum Veterinaaria. Mõni aasta tagasi lõpetas ta Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö eriala, kusjuures kiitusega. Liina asutas kauaaegse sõbra Annika Vaalmaga rahvuslikke kudumeid valmistava firma Etnowerk.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee