Eesti uudised

VIDEOD | Õhtulehe video Mailis Repsi autoskandaalist valiti aasta parimate hulka (11)

Toimetas Hindrek Pärg, 18. jaanuar 2021 16:29
Foto: Kollaaž / Õhtuleht
„Aasta pressivideo 2020” konkursil valiti üheksateistkümne töö hulgast välja kolm nominenti. Üheks nominendiks on Õhtulehe video Mailis Repsi autoskandaalist, mille autorid on videograafid Robin Roots ja Hannes Dreimanis ning ajakirjanikud Helen Mihelson, Stass Kuznetsov ja Risto Berendson. 

„Aasta pressivideo 2020”  konkursi nominent on Levila video “Mereprügila”, mille autorid on Erik Tikan ja Ege Tamm. Videolugu sellest, kuidas üks Vilsandi rannast leitud Rootsi köharohupudelike pani mereteadlased Eesti väikesaartel prügi jahtima.

Teiseks nominendiks on Õhtulehe video “Haridusministri erasõidud maksumaksja raha eest” (loe lähemalt SIIT). Autoriteks Robin Roots, Hannes Dreimanis, Stass Kuznetsov, Helen Mihelson ja Risto Berendson.

Tegemist on Õhtulehe ajakirjandusliku vaatlusega, mis näitas, et minister Mailis Reps on segi ajanud riigi ja iseenda rahakoti, lastes ministeeriumi autojuhil vedada tööajast ministeeriumi autoga oma lapsi. Kolmel vaadeldud tööpäeval polnud ühegi sõidu puhul tegu ministri ametisõiduga.

Kolmandaks nominendiks on Postimehe video “Robert”, mille autorid on Erik Tikan ja Sander Punamäe. Lühidokumentaal Eesti mehest, kes käis aastal 2014 Süürias ISISe vastu võitlemas.

Züriis osalesid esimehena Õhtuleht Kirjastuse video- ja fotoosakonna juht Mari Luud, filmitegija Juss Saska ja ajakirjanik Piia Osula.