Maailm

Hiina jäätis sai positiivse koroonaproovi (26)

Toimetas Madleen Vapper, 16. jaanuar 2021 19:51
Foto: pixabay.com
Pärast kolme koroonaviiruse proovi võtmist leiti, et jäätis oli Hiinas saastunud COVID-19'ga. Põhja-Hiina Tianjini omavalitsuse epideemiavastased asutused proovivad välja selgitada inimesi, kes võivad olla kokku puutunud Tianjin Daqiaodao Food Company toodetud partiidega.

Kõik ettevõtte toodetud tooted on teistest toodetest turvaliselt eraldatud, pärast seda, kui sel nädalal munitsipaalkeskusesse haigustõrjeks saadetud proovid olid koroonaviiruse suhtes positiivsed, vahendab Sky News.

Esialgsed epidemioloogilised uuringud näitavad, et ettevõte tootis partii jäätist toorainest, sealhulgas Uus-Meremaalt imporditud piimapulbrist ja Ukrainast imporditud vadakupulbrist. Leedsi ülikooli viroloog doktor Stephen Griffin ütles Sky Newsile: "Tõenäoliselt on see viirus tulnud inimeselt ja üksikasju teadmata arvan, et see on tõenäoliselt ühekordne juhtum."

"Muidugi ei ole mitte mingisugune saastatuse tase vastuvõetav ja tekitab alati muret, kuid on tõenäoline, et see tuleneb probleemist tootmisettevõttes ja võib-olla ka tehase hügieeni tõttu." Ta selgitas, et külm temperatuur, kus jäätist hoiti, ja asjaolu, et see sisaldab rasva, võib selgitada, miks viirus jäätises ellu jäi, kuid soovitas, et uudised ei tohiks põhjustada suurt paanikat.

Ettevõtte 1662 töötajat on Tianjini haigustõrjekeskuse juhiste kohaselt pandud karantiini ja neile tehti neljapäeval nukleiinhappe test. Võimude sõnul tootis ettevõte 4836 kasti Covid-iga saastunud jäätist, millest 2089 ei jõudnud turule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee