Eesti uudised

Kuritegeliku ühenduse juhi vangistus jõustus lõplikult  (3)

Siim Randla, 16. jaanuar 2021 10:26
Foto: Teet Malsroos
Kuna riigikohus ei võtnud sel nädalal menetlusse aastateks vangi mõistetud kuritegeliku ühenduse juhi Andrey Kuzyakini (pildil) ja enamiku ühenduse liikmete kaitsjate kaebusi, on vangistus jõustunud.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi juhtis Andrey Kuzyakin kuritegelikku ühendust, mis teenis raha mitmesuguste õigusrikkumistega. Jõugu liikmed pidid maksma kümme protsenti kuritegude teel hangitud tulust ühiskassasse. Tallinnas nõudsid Kuzyakin ja tema alluvad peamiselt võlgu sisse, milleks kasutati ka ähvardusi ja vägivalda – ehk tegeldi süüdistuse järgi väljapressimisega.

Samal teemal

Kuzyakini jõugu Rakvere haru juhtis süüdistuse põhjal Urmas Vels ja sinna kuulus ka tema poeg Aap Vels. Koos oma käsualustega panid nad Lääne-Virumaal toime vargusi, kelmusi ja väljapressimisi ning pakkusid n-ö katuseraha eest oma kaitset, on varasemalt Õhtuleht kirjutanud.

Riigikohus võttis sel nädalal menetlusse süüdistava Urmas Velsi kaitsjate kaebused, kuid ülejäänud viie süüdistatava esindajate ja prokuröri kaebusi arutusele ei võetud. "Urmas Velsi tegutsemist ilmestas põhimõte, et kui tal oli koduses majapidamises midagi tarvis – olgu selleks kütus, tööriistad või muu – siis ei suundunud ta esmajoones poodi, vaid uudistas kodukandis, mille allilma bossiks ta oli enda sõnul määratud. Sobivate asjade leidmisel võttis ta need lihtsalt ära," on öelnud prokurör.

Kuzyakinile on kohus mõistnud kümneaastase vangistuse. Väidetavalt tema „paremale käele“ Marek Kasele on kohus mõistnud seitsmeaastase vangistuse. „Ma kindlasti ei nõustu kohtute seisukohaga, mis puudutab Marek Kase süüdimõistmist nii väljapressimises kui kuritegelikku ühendusse kuulumises,“ sõnas kaitsja Aadu Luberg. Kasele oli mõistetud liitkaristus seitse aastat vangistust ning ta on enne jõustunud kohtulahendi saamist vahi all viibinud juba enam kui viis aastat ja kolm kuud. „Kas siin on ainest edasisteks toiminguteks, vajab täiendavat läbimõtlemist,“ lausus Luberg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee