Kas kaotavad nõukogudes koha? (vasakult) Martin Helme, Helle-Moonika Helme, Rain Epler, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Tõnis Lukas, Mart Järvik, Merry Aart, Imre Rammul.Foto: Kollaaž: Erki Pärnaku, 3 × Teet Malsroos, Robin Roots, Tiina Kõrtsini, Daisy Lappard / (Ajakirjade Kirjastus) Ekspress Meedia
Priit Pärnapuu 15. jaanuar 2021 14:30
Võimutüüri juurde pääsemine annab erakondadele hea võimaluse sokutada oma liikmeid kõikvõimalike äriühingute ja sihtasutuste nõukogudesse. Mõni tegija jõuab istuda õige mitmel toolil! Vana valitsuse kukkumine ja uue tulek tähendab muutusi ka nõukogudes. Millised 17 ekrelast ja 40 isamaalast võivad soojast nõukogu-kohast sootuks ilma jääda?

Koht nõukogus on erakondadele oluline nii rahaliselt kui ka poliitiliselt – sealtkaudu on võimalik suunata ja kontrollida ministeeriumi, valitsuse või riigikogu otsuste täitmist. Nõukogu liikmetele on ette nähtud tasu, mis võib ulatuda sadadesse eurodesse kuus. Samuti on vähemalt osadel nõukogudel väga suur sõnaõigus, kuhu liigub või jaguneb raha. Näiteks just KredExi nõukogu käis peale, et Porto Franco kinnisvaraarendusele tuleb laenata pea 40 miljonit eurot.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99