Maailm

USA prokurörid: Kapitooliumi ründajate eesmärk võis olla poliitikute vangistamine ja tapmine (6)

Toimetas Aare Kartau, 15. jaanuar 2021 10:44
Kas tõesti võisid mõned Kapitooliumi ründajad plaanida ka poliitikute vangistamist ja lausa tapmist?Foto: Zuma Press/Scanpix
USA föderaalprokurörid avaldasid neljapäeval Kapitooliumi rünnaku suhtes uue kurjakuulutava hinnangu. Nende arvates on üsna võimalik, et märatsejate plaan oli valitud poliitikud kinni nabida ja nad lausa mõrvata, kirjutab Reuters. 

Prokurörid avaldasid uue ja rabava seisukoha dokumentides, mis olid seotud QAnoni vandenõuteoreetiku Jacob Chansley juhtumiga. Prokurörid kirjutasid, et veenvad tõendid ja Chansley enda sõnad ning tegevus viitavad sellele, et Kapitooliumi ründajate eesmärk oli vangistada ja mõrvata USA valitsuse valitud ametnikke.

Samal teemal

Arizona justiitsministeeriumi kinnipidamismemos räägitakse üksikasjalikumalt FBI uurimisest Chansley ehk QAnoni šamaani suhtes. Paljastati, et ühel hetkel ka senati saalis Mike Pence'i laua taga istunud sarviline sissetungija jättis asepresidendile kirjakese, milles märkis, et „see on ainult aja küsimus, õiglus on saabumas“.

Hirmuäratav hinnang saabus ajal, mil võimud on hakanud Kapitooliumis toime pandud kuritegudega seoses esitama tõsisemaid süüdistusi. Chansley puhul ütlesid prokurörid, et tema süüdistused hõlmavad aktiivset osalemist ülestõusus, millega üritati vägivaldselt kukutada Ameerika Ühendriikide valitsust. Samuti hoiatasid nad, et mäss pole veel lõppenud, viidates potentsiaalsetele rahutustele inauguratsioonipäeval.

Chansley puhul mainisid prokurörid, et ta kannatab narkootikumide kuritarvitamise ja vaimuhaiguste all. „Chansley on avalikult rääkinud oma veendumustest, et ta on tulnukas, kõrgem olend, ja ta on siin Maa peal, et tõusta teise reaalsusesse,“ kirjutati kohtudokumendis. 

USA justiitsministeerium on esitanud möödunud nädalal toimunud Kapitooliumi piiramisega seoses üle 80 kriminaalasja. FBI on paljud kahtlusalused seni hõlpsalt tabanud – suuresti tänu sotsiaalmeediasse postitatud video- ja fotomaterjalile. Washington DC peaprokuröri asetäitja Michael Sherwin mainis, et ehkki paljud esialgsed süüdistused võivad tunduda leebed, loodab ta justiitsministeeriumi uurimise jätkudes esitada palju tõsisemaid süüdistusi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee