Eesti uudised

Riigi peaprokurör: Kersti Krachtilt võiks küsida, miks ta tegi seda enda erakonnale (123)

Toimetas Triinu Laan, 15. jaanuar 2021 08:25
Riigi peaprokurör Andres ParmasFoto: Aldo Luud
Riigi peaprokurör Andres Parmas ei tunne ennast valitsuse lammutajana.

"Valitsuse kukkumise kohta võiks pigem küsida nendelt, kellele on olnud põhjust esitada kriminaalmenetluses kahtlustus," rääkis ta usutluses Toomas Sildamile ERRi portaalis. 

Samal teemal

"Mina julgen kinnitada, et meie tegutsesime – kui jutt käib sellest, miks toimus kahtlustatavate kinnipidamine siis, kui see toimus – niiviisi, sest see oli pikalt ette planeeritud ja seondus nende endi tegevusega,"  kommenteeris Parmas EKRE esimehe Martin Helme poolt õhku visatud ideed, et valitsus lagunes pärast seda, kui uurimisorganid tegid täiusliku ajastusega suure šõu, andes Jüri Ratasele ettekäände peaministri kohalt lahkuda, mis tähendaski valitsuse kukkumist.

"Võiks küsida Kersti Krachtilt, miks ta tegi seda enda erakonnale,"  ütles Parmas, et uurimisorganid ei säti oma samme riigikogu tööplaani järgi. 

Prokuratuur ja kapo teatasid teisipäeval, et Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud kriminaaluurimisega on esitatud kuriteokahtlustus viiele inimesele, kelle hulgas on Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht ja ärimees Hillar Teder. Kinni on peetud neli inimest. 

Kahtlustuste kohaselt leppis ärimees ja erakondade suurrahastaja Hillar Teder kokku altkäemaksu andmise Kersti Krachtile selle eest, et too kasutab ära oma positsiooni rahandusminister Martin Helme poliitilise nõunikuna ja kindlustab Porto Francole soodsad otsused KredExi kriisiabimeetmete kasutamisel.

Kuritegudes kahtlustatavad Hillar Teder ja rahandusminister Martin Helme nüüdseks endine nõunik Kersti Kracht jäävad kohtu loal kaheks kuuks vahi alla.

Hillar Tederi kaitsja Erki Kergandberg ütles pärast vahistamisistungit Õhtulehele, et ei kommenteeri Tederile esitatud kuriteokahtlustust. Nii oli Teder ise soovinud. Kommentaaridest keeldus ka Kersti Krachti kaitsja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee