Martin HelmeFoto: Erki Pärnaku
Ohtuleht.ee 14. jaanuar 2021 22:10
Rahandusminister Martin Helme avalikustas ETV saates „Esimene stuudio“ pommuudise – tal oli plaanis tagasi tuua Eesti kroon!

Helme meenutas, et enne ametisseasumist kirjutas ta väikese kollase paberilipiku peale neli-viis asja, mida ta tahab ministrina ära teha. 

„Mõned olid suuremad, mõned väiksemad asjad. Näiteks maksulangetused,“ ütles Helme. „Võtsin selle lipiku ette ja seal oli ainult üks asi, mis jäi tegemata – see oli Eesti krooni tagasitoomine.“

„Oot... Te töötasite rahandusministrina selle kallal, et tagasi tuleks Eesti kroon? See on ju tõeline uudispomm, mille te praegu lõhkasite!“ imestas saatejuht Mirko Ojakivi.

„Seda ei märgatud. Ja see jäi ka tegemata,“ tunnistas Helme.

Helme lisas, et kui tõepoolest tuleb Keskerakonna ja Reformierakonna valitsus, siis see tuleb üks õnnetu ja hale valitsus.

„See valitsus alustab sellega, et tõstab makse ja hakkab kärpima midagi. Ma tahaks näha, mismoodi nad seda müüvad kriisi põhjas. Teiseks, ega neil seal ju usaldust ei ole,“ seletas Helme.

„Kõik teavad, et Reformierakond on see erakond Eestis, kes armastab oma koalitisoonikaaslastel ühel hetkel vaipa alt tõmmata. Nüüd on kokku sattunud teise samasugusega. Nagu soome keeles öeldakse – huijarite kamp,“ torkas Helme. (Huijari tähendab soome keeles petist, šarlatani ja ka lorajutu ajajat.)

Helme on veendunud, et valitsuse lagunemine ei tähendanud EKRE allakäigu algust.

„Ma küll ütlen, et meil olid erakonna sees inimesed tõeliselt šokeeritud sellest, et niimoodi see asi võis asi laiali minna. Pean ütlema, et meil erakonna sees ollakse ikkagi väga-väga-väga vihased Keskerakonna peale. Sest meil erakonna sees on vaade asjale see, et meid on reedetud,“ tunnistas rahandusminister.

Ratase valitsuse traditsioone arvestades peaks nüüd keegi kellelegi tordi saatma. Aga kes kellele?

„Jaa, ma mõtlesin täna, et äkki annaks täna pressikonverentsil Jürile tordi, kus oleks peal üks väike pulmapaar. Aga tundub, et see teema jääks kurku kinni,“ mugistas Helme naerda. „Noh, ütleme siis niimoodi, et me saime Jüri Ratasega erakonna esimeestena ja valitsusdelegatsiooni liikmetena hästi läbi. Aga võibolla kõik praegu sellist huumorit ei mõista.“