Poliitika

Valitsus moodustab uurimiskomisjoni Porto Francole laenu andmise selgitamiseks (5)

Toimetas Triinu Laan, 14. jaanuar 2021 11:20
Foto: Hannes Dreimanis
Neljapäevasel valitsuse istungil tehti riigisekretärile ülesandeks valmistada järgmiseks neljapäevaks ette valitsuse uurimiskomisjoni moodustamine Porto Franco OÜ-le laenu andmise asjaolude selgitamiseks.

Prokuratuur ja kapo teatasid teisipäeval, et Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud kriminaaluurimisega on esitatud kuriteokahtlustus viiele inimesele, kelle hulgas on Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht ja ärimees Hillar Teder. Kinni on peetud neli inimest. 

Samal teemal

Kahtlustuste kohaselt leppis ärimees ja erakondade suurrahastaja Hillar Teder kokku altkäemaksu andmise Kersti Krachtile selle eest, et too kasutab ära oma positsiooni rahandusminister Martin Helme poliitilise nõunikuna ja kindlustab Porto Francole soodsad otsused KredExi kriisiabimeetmete kasutamisel.

Kuritegudes kahtlustatavad Hillar Teder ja rahandusminister Martin Helme nüüdseks endine nõunik Kersti Kracht jäävad kohtu loal kaheks kuuks vahi alla.

KredExi esindaja andis teada, et tulenevalt tekkinud olukorrast alustas KredEx juba teisipäeval lepingu õigusliku analüüsiga, selgitamaks välja lepingupartnerite õigusi ja kohustusi. Eelnev on vajalik astumaks informeeritult konkreetseid samme. KredEx kujundab seisukohad analüüsi valmimise järgselt ning siis otsustatakse ka konkreetsed järgmised sammud maksete peatamise ja lepingu ülesütlemise osas.

KredExi esindaja rõhutas, et otsuse laenu anda tegi valitsus ja on tervitatav, et selle sama otsuse uurimiseks kutsunud kokku uurimiskomisjoni.

KredEx hindas Porto Franco äriprojekti finantsilist poolt ja finantsilist jätkusuutlikkust. "Eraldi sellest juhtisime tähelepanu, et laenu andmine kui riiklikult olulise projektina on Porto Franco puhul küsitav, KredExi finantskomitee seda ei toetanud, samuti ei toetanud laenu andmist sellistel tingimustel tollane KredExi juhatus. KredEx on sellele varasemalt ka osutanud, samuti hoiatasime valitsust otsuse võimaliku mainekahju eest," teatas KredExi kommunikatsioonijuht Joonas Kerge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee