Poliitika

VIDEO | Jüri Ratas: pikendasime piiranguid kahe nädala võrra (40)

Ohtuleht.ee, 14. jaanuar 2021 11:50
Foto: Erki Pärnaku
Valitsuse iganeljapäevasel pressikonverentsil vastasid ajakirjanike küsimustele peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu ja sotsiaalminister Tanel Kiik. Ratas selgitas, kuidas lähiajal muutuvad koroonakriisi tõttu kehtestatud piirangud. Ametist lahkuva valitsuse liikmed kostitasid üksteist ka viisakusavaldustega. 

Kell 12 alanud pressikonverentsi saab siitsamast järelvaadata.

Jüri Ratas tänas pressikonverentsi alguses seniseid koalitsioonipartnereid Martin Helmet ja Helir-Valdor Seederit.

Samal teemal

Ratas teatas, et Harju- ja Ida-Virumaal lähevad koolid üle kontaktõppele 25. jaanuarist. 18. jaanuarist avatakse aga muuseumid ja näitusesaalid ja individuaaltreeninguteks ka spordisaalid. Alkoholimüügi piirang on alates 27. jaanuarist kuni veebruari lõpuni kella 22.00 - 10.00. Teisi piiranguid on pikendatud kahe nädala võrra kuni 1. veebruarini. 

Ka Martin Helme tänas koostöö eest Keskerakonda ja Isamaad. "Olen vankumatult veendunud, et Eestil oli parim valitsus ja küllap tuleb ka tagasi."

"Julgen väita, et annan Eesti riigi rahanduse üle väga heas seisukorras. Järgmist eelarvet on kerge teha, mul on kahju, et ma ise seda teha ei saa," meenutas Helme EKRE suuremaid saavutusi valitsuses olles. 

Ta lisas endistele koalitsioonipartneritele, et nii head partnerit kui EKRE jäädakse veel taga nutma. "Ei mingit lekitamist, ussitamist, meedia kaudu kritiseerimist."

Urmas Reinsalu lisas, et Keskerakonna, Isamaa ja EKRE valitsust ei saa kustutada ega maha kriipsutada. Ta lisas ka, et palus protokolli märkida kiituse peaministrile hea töö eest.

"Petetud mees saab viimasena küla pealt teada, et teda on petetud," kommenteeris Helme valitsusest välja jäämist.  Tema sõnul pole põhjus mitte  niivõrd korruptsiooniteema, vaid see, et Keskerakond ei tahtnud abielureferendumi teemat riigikogus. "On irooniline, et meie erakond pole saanud üheltki suurärimehelt annetust; on pakutud, me pole tahtnud. See, mis valitsuse kukutas, oli Keskerakonna rahastamine, mitte etteheited EKRE-le." Helme tuletas meelde, et ka Reformierakond on  Hillar Tederilt annetusi saanud. 

Reinsalu märkis, et pinged valitsuses olid juba varem, enne korruptsioonikahtlustust. Ta kinnitas, et Isamaa oli valmis koalitsioonikõnelusteks, kuid kahel või kolmel klaveril korraga mängida ei ole erakonnale kombeks. 

Jüri Ratas kinnitas veel kord, et tema tagasiastumise ei põhjustanud mitte abielureferendum, vaid erakonnale langenud kahtlustus korruptsioonis. "Ma ei näinud endal võimalust enam jätkata.  Oleks ma minister olnud, võiks see valitsus praegugi ehk püsida, aga on kombeks, et kui peaminister lahkub, astub tagasi terve valitsus."

Samal teemal

19.01.2021
BLOGI | Võimukõnelused jätkuvad: Kallas ei välista skandaaliga lahkunud Repsile uut ministrikohta
13.01.2021
BLOGI | ORAV RATTAS PÄEV TOOMPEAL: Keskerakond ja Reformierakond alustavad koalitsiooniläbirääkimisi
13.01.2021
PIINARIKAS ÖÖ TOOMPEAL: joogapoosid koridoris, Harry Potter ja seitse pitsat ehk Mis toimus riigikogus enne Ratase saatuslikku otsust
13.01.2021
BLOGI | PORTO FRANCO KORRUPTSIOONISKANDAAL: 12,5 tundi, mis viisid peaminister Jüri Ratase tagasiastumiseni