Eesti uudised

FOTOD | Teder ja Kracht jäävad kaheks kuuks vahi alla (40)

Helen Mihelson, 14. jaanuar 2021 09:21
Hillar Teder kohtus.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Kuritegudes kahtlustatavad Hillar Teder ja rahandusminister Martin Helme nüüdseks endine nõunik Kersti Kracht jäävad kohtu loal kaheks kuuks vahi alla.

Riigiprokuratuur taotles kohtult Tederi ja Krachti vahi alla võtmist, sest hindas, et nende kahe puhul on olemas võimalus nii uute kuritegude toimepanemiseks kui ka menetlusest kõrvalehoidmiseks. „Antud juhtumi puhul pidasime kuriteokahtlust piisavalt tõsiseks, et selline taotlus (vahistamiseks – toim) esitada,“ selgitas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ja lisas, et reeglina mängivad otsuses rolli kogutud tunnistused ja muudki tõendid. 

Samal teemal

Riigiprokurör Taavi Perni sõnul on korruptsioonikuritegevus peitkuritegevus ning selle avastamine ning tõendamine on äärmiselt keeruline. „Seda enam on meil hea meel, et kuigi oleme alles alustanud avalike menetlustoimingutega, on kohus ka nõustunud, et kuriteokahtlus on põhjendatud ning et suutsime juba praeguseks kogutud tõenditega veenda kohut selles, et mõlemast kahtlustatavast nähtub selge uute kuritegude toimepanemise oht,“ teatas riigprokuratuur täna ühismeedias. „Toimunu väljaselgitamine jätkub ning anname endast parima, et tõendite kogumine võimalikult kiiresti lõpule viia.“

Tederi kaitsja Erki Kergandberg ütles pärast eilset vahistamisistungit Õhtulehele, et ei kommenteeri tema kliendile esitatud kuriteokahtlustust. Seda olevat Teder soovinud. Kommentaaridest keeldus ka Krachti kaitsja Sander Potisepp. „Käesoleval ajal me ei anna kommentaare,“ ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee