Eesti uudised

Krachti ja Tederi advokaatide suud on lukus (2)

Helen Mihelson, 13. jaanuar 2021 20:45
Foto: Teet Malsroos
Kohus teeb neljapäeva hommikul teatavaks, kas kuriteokahtlustuse saanud Kersti Kracht ja Hillar Teder võidakse kuni kaheks kuuks vahi alla võtta.

Peale Krachti ja Tederi pidas prokuratuur teisipäeval kinni veel kaks inimest, kuid nende nimed pole seni avalikuks tulnud. Õhtulehele on väidetud, et tegu on suhteliselt tundmatute ettevõtjatega. Riigiprokuratuur taotles kohtult eile vaid Tederi ja Krachti vahi alla võtmist, sest hindas, et nende kahe puhul on olemas võimalus nii uute kuritegude toimepanemiseks kui ka menetlusest kõrvalehoidmiseks.

„Antud juhtumi puhul pidasime kuriteokahtlust piisavalt tõsiseks, et selline taotlus (vahistamiseks – toim) esitada,“ selgitas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ja lisas, et reeglina mängivad otsuses rolli kogutud tunnistused ja muudki tõendid. 

Tederi kaitsja Erki Kergandberg ütles pärast vahistamisistungit Õhtulehele, et ei kommenteeri tema kliendile esitatud kuriteokahtlustust. Seda olevat Teder soovinud. Kommentaaridest keeldus ka Krachti kaitsja Sander Potisepp. „Käesoleval ajal me ei anna kommentaare,“ ütles ta.

Samal teemal

13.01.2021
BLOGI | ORAV RATTAS PÄEV TOOMPEAL: Keskerakond ja Reformierakond alustavad koalitsiooniläbirääkimisi
13.01.2021
KUIDAS MAKSTA MILJON ALTKÄEMAKSUKS: enne tuleb kolme miljoniga plussi jääda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee