Maailm

USA hukkas ainsa surmanuhtlust oodanud naisvangi  

Greete Kõrvits, täna 20:04
Foto: Reuters/Scanpix
USA föderaalvanglas aastaid surma oodanud Lisa Montgomery lahkus kolmapäeval siitilmast mürgisüsti läbi. 2004. aastal tappis Montgomery lapseootel naise ja lõikas beebi tema kõhust välja. Ise väitis Montgomery, et tal polnud peas kõik korras ning et tema lapsepõlv oli ääretult raske.

52aastase Montgomery viimseks elupaigaks oli, nagu teistelgi hukkamist ootavatel föderaalvangidel (st riigikohtus, mitte mõne osariigi poolt süüdi mõistetud) Terre Haute'i vangla Indianas. Ta suri öösel vastu kolmapäeva kell 01.31. Tunnistajate sõnul küsis vanglaametnik naiselt enne süsti, kas tollel on midagi veel öelda, kuid too vastas lihtsalt: „Ei ole.“

Montgomery advokaadi pöördumises seisab, et tegemist oli häbiväärse juhtumiga, milles riik mõrvas naisterahva, kes kannatas luulude käes ning polnud vaimselt terve. Naise kaitsjad leiavad, et naine kannatas beebit varastades psühhoosi käes. Nagu hukkamiste puhul ikka, kogunes Terre Haute'i lähedusse rühm meeleavaldajaid, kes nõudsid hukkamispraktika lõppu USAs.

Imik, kelle ema Montgomery surnuks kägistas, elas jubedad sündmused üle ning toimetati pärast mõrvari vahistamist oma pere juurde tagasi. Nemad andsid teada, et pooldasid Montgomery surmanuhtluse täideviimist, olgu ta siis vaimselt häiritud või mitte.

Samal teemal

30.09.2020
Pilk inimese silmis, kes teab, et mõne minuti pärast ta sureb...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee