Mart HelmeFoto: Teet Malsroos, Hannes Dreimanis
Johanna-Kadri Kuusk 13. jaanuar 2021 15:47
Kolmapäeval oli riigikogu rahvast täis, teiste seas ka Mart Helme, kes kurtis kaamera ees meedia südametuse üle. 

Õhtulehe reporter oli palunud Mart Helmelt kommentaari seoses teisipäeval puhkenud Porto Franco korruptsiooniskandaaliga.

„Sel hetkel oli viimane uudis, et uus koalitsioon tuleb samas koosseisus kokku. Küsisin, kuidas on see võimalik. Sellele Helme vastata ei tahtnud. Küsisin juurde, mida ta arvab rahandusministri Martin Helme nõunikust Kersti Krachtist. Viide ministrile Helmele ei meeldinud, kuna rahandusminister polevat midagi valesti teinud,“ selgitas reporter Marvel Riik.

Helme süüdistab videos ajakirjandust intervjuude kuritarvitamises. „Ma ei tea kuidas te seda teete. Ma ei oska öelda, kuidas te seda teete. Missugused mõtted ja missugune südametunnistus teil sees on?! Ja see ei käi ainult teie kohta, see käib kogu ajakirjanduse kohta. Härra Nisametdinov on üks viimaseid soliidseid vana kooli ajakirjanikke,“ heitis ta ette.

Mart Helme andmas intervjuud viimasele soliidsele vana kooli ajakirjanikule Ildar Nisametdinovile. Foto: Teet Malsroos

„Tõesti, tõesti. Võtke oma viimase poole aasta artiklid ette ja lugege üle. Ma kütan ahju ja kaminat, mul on neid küttekoldeid hästi palju, ja siis ma jälle vaatan neid vanu ajalehti. Issand jumal, missugust jama on kokku kirjutatud! Issand jumal! Aga noh, ju teid ei häiri,“ torkas riigikogu saadik.