Maailm

RISKANTNE KÄIK: Aleksei Navalnõi naaseb nädala lõpus Venemaale (10)

Toimetas Aare Kartau, 13. jaanuar 2021 15:12
Aleksei Navalnõi kavatseb peagi Saksamaalt lahkuda ja kodumaale naasta.Foto: @NAVALNY via Reuters/Scanpix
Kremli kriitik Aleksei Navalnõi teatas kolmapäeval, et naaseb nädala lõpus Venemaale. Seal on opositsiooniliidril aga oht sattuda isegi vangi, teatab Reuters.

Saksamaal mürgitamisest paranev Aleksei Navalnõi plaanib juba sel pühapäeval tagasi kodumaale lennata. „Kunagi polnud küsimus see, kas naasta või mitte. Ma pole sealt lihtsalt kunagi lahkunudki. Sattusin Saksamaale intensiivravikastis ühel põhjusel – nad üritasid mind tappa,“ kirjutas Navalnõi sotsiaalmeedias.

Samal teemal

Vene opositsioonipoliitik tõdes, et president Putini alluvad tegutsevad tavalisel moel ja fabritseerivad tema vastu uusi kriminaalasju, ent teda see ei huvita. „Venemaa on minu riik, Moskva on minu linn ja ma tunnen sellest puudust,“ teatas Navalnõi, kes on enda sõnul mürgitamiskatsest pea täielikult taastunud. 

Navalnõi teade tuli päev pärast seda, kui kohtudokumentidest ilmnes, et Vene võimud olid andnud kohtule käsu ta arestida – väidetavalt rikkus ta tingimisi karistusega kaasnenud nõudeid. Opositsiooniliidri enda sõnul oli tema suhtes määratud otsus poliitiliselt motiveeritud. Vene föderaalne vanglateenistus käskis Navalnõil juba eelmisel kuul kodumaale naasta ja endast Moskva kontoris märku anda. „Kojukutsega“ kaasnes ka ähvardus, et kui Navalnõi õigeks ajaks Venemaale ei naase, ootab teda vanglakaristus.

President Vladimir Putini üks käremeelsem kriitik Aleksei Navalnõi toimetati Saksamaale ravile mullu augustis. Lääneriikide ekspertide sõnul mürgitati teda Novitšoki klassi kuuluva närvimürgiga. Venemaa võimud on seni juhtumi suhtes igasugust seotust eitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee