Erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas pärast president Kaljulaidiga kohtumist.Foto: Hannes Dreimanis
Johanna-Kadri Kuusk | Video: Hannes Dreimanis 13. jaanuar 2021 12:53
Kuigi täna öösel lagunes Jüri Ratase taganemisega senine valitsus, sai president Kersti Kaljulaid varasema plaani järgi kolmapäeval kokku Eesti 200 esimehe Kristina Kallasega. Kallas kommenteeris pärast kohtumist, et vestluses tõusis lisaks abielureferendumi küsimusele ka erakondade rahastamise küsimus.

„Presidenti huvitas, mis on Eesti 200 seisukohad tulevasele valitsusele, millega me sooviks, et tulev valitsus tegeleks. Me väga nüüd loodame, et oleme jõudnud Eestis tagasi sellesse punkti, kus me saame hakata tegelema Eesti päris probleemidega, alates haridusest kuni rohepöördeni. Ühe olulise teemana arutasime päris pikalt võimalikke lahendusi erakondade rahastamise teemal. Nii tänane kriis kui ka väga suured varasemad kriisid on seotud sellega, et meil on must raha, erakondades liigub korruptiivne raha,“ rääkis Kallas Õhtulehele.

Kallas kuulis peaminister Jüri Ratase tagasi astumisest kolmapäeva hommikul kell 6. Eesti 200 juhi sõnul oli see Ratase poolt ainuõige samm.

Keda Kallas uues koalitsioonis näeb? Võimalusi on tema sõnul mitmeid. „Kas see on nüüd Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatide ja Isamaa liit või on muud liidud, ilmselgelt on Reformierakonnal täna võimalus see valitsus moodustada ja Kaja Kallasel võimalus saada ministriks. Siit on mul ka sõnum Kaja Kallasele, et ma loodan, et ta võtab prioriteediks ühiskonna üheks liitmise sest oleme praegu tõsiselt lõhki,“ rääkis Kristina Kallas.

Kristina Kallase sõnul ei ole välistatud ka see, et uue valitsuse koosseisus ei jõutagi kokkuleppele ja toimuvad erakorralised valimised. „Riigikogus on ikka needsamad 101 inimest, needsamad erakonnad, kes on tülis. Viimased kaks aastat on käinud väga tugev solvamine ja tülitsemine,“ märkis Kallas, kuid lisas, et annab hea meelega koalitsiooni loomise võimaluse neile, kes kaks aastat tagasi enamusega riigikogusse valiti.