Poliitika

Koalitsioon võtab ise abielureferendumi eelnõu hääletusest välja? 

Toimetas Triinu Laan, 13. jaanuar 2021 11:56
Kalle Grünthal Foto: Teet Malsroos
ERR-ile teadaolevalt võetakse koalitsiooni ettepanekul kolmapäeval abielu rahvahääletuse otsuse eelnõu riigikogu päevakavast välja.

Sellele viitasid ERR-iga suhelnud koalitsiooniallikad ja põhimõttelise kinnituse andis ka EKRE esimees Martin Helme.

Ka opositsioonilise Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles, et Keskerakond, EKRE ja Isamaa ei suuda enam abielureferendumile saada vajalikku riigikogu enamust.

Põhiseaduskomisjoni liige Kalle Grünthal (EKRE) ütles aga Õhtulehele, et praeguse informatsiooni järgi abielureferendumi hääletus toimub. "Päevakorras on ta meil kirjas ja muud informatsiooni mul ei ole." 

Mööda riigikogu koridori mööda tõtanud Mart Helme hõikas kindlalt: "EKRE jääb võimule, ärge lootkegi!"

"Kui kokku lepitakse, siis sama koalitsioon saab jätkata," tõdes Henn Põlluaas. "Kõige suurem kattuvus ja kõige vähem vastasseisu on just tänases koalitsioonis. " Ta lisas, et kindlasti tulevad ministrite kohad arutlusele ja ka uus koalitsioonileping. "Need läbirääkimised toimuvad erakondade esimeeste tasemel."

Martin Helme ei välistanud usutluses ERR-ile samade erakondadega uue koalitsiooni moodustamist. Samas pidas ta võimalikuks, et kolmapäeval riigikogu päevakorras olnud hääletus abielureferendumi eelnõu üle jääb ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee