Eesti uudised

VIDEO | Kõlvart korruptsiooniuurimisest: linnaametnike suhtes kahtlusi ega pretensioone pole 

Toimetas Aare Kartau, 13. jaanuar 2021 11:59
Tallinna meer Mihhail Kõlvart.Foto: Teet Malsroos
Kolmapäeval toimunud Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil osalesid linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Aivar Riisalu ning terviseameti epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko. Suurima tähelepanu sai Porto Franco korruptsioonijuhtum.

Porto Franco korruptsioonijuhtumi uurimine

Linnapea Mihhail Kõlvart teatas, et teisipäeval korraldasid kapo esindajad toiminguid linnavalitsuse ruumides ja toimunud on läbiotsimine – sealhulgas ka tema enda ja abilinnapea Eha Võrgu kabinetis. Uuriti dokumente ja küsitleti erinevaid ametnikke. Ütlusi andsid linnapea ja abilinnapea. „Rõhutan seda aspekti, et nii nagu meile on kinnitatud kapo poolt – linnaametnike sh ka poliitiliste ametnike suhtes kahtlusi pole, ka pole pretensioone – vähemalt eilse päeva seisuga.“

Kõlvarti sõnul kogutakse informatsiooni ja linnavalitsus üritab teha igasugust koostööd kapoga. „Mida saan veel öelda, et loomulikult lähtuvalt sellest huvist algatasime ka meie sisekontrolli, vaatmaata sellele, et kahtlusi pole. Soovime kõik üksikasjad kokku panna, et ka meil oleks detailsem pilt – et milles on asi ja kus on võimalikud probleemid,“ selgitas linnapea. Ta lisas, et pakuvad enda uurimuse tulemusi ka kapole, kui neil selline huvi tekib.

Mihhail Kõlvart kinnitas, et teda ennast pole keegi mõjutanud ja ka linnavalitsuse tegevusi pole võimalik mõjutada. „Rääkimata sellest, et linnavalitsuse tegevus saaks olla suunatud sel viisil, et keegi saaks erahuvides endale kasu. Minupoolne vastus on ei! Mihhail Korb pole mind selles küsimuses mõjutanud, ta pole linnakoosolekutel selle teemaga osalenud, ei ole minuga mingeid detaile arutanud ja mina pole temaga linnamenetlust selles juhtumis arutanud.“ Kõlvart mainis, et saab vastutada eelkõige enda tegevuse eest, ent on suhteliselt kindel ka teise linnavalitsuse liikmete osas. Ta siiski tõdes, et selles protsessis osales palju erinevaid linnaametnikke ja kõike detaile ei oska ta veel kirjeldada.

Kõlvarti teada pole Korb suhelnud ametnikega, kes menetlesid servituudi seadmist. „Ma ei tahaks ka uskuda, et see on aset leidnud.“ Linnapea selgitas, et servituudi protsess pole kulgenud kiirelt ja see polnud ka esialgse hinnangu kohaselt ebatavaliselt soodne. Tema sõnul pole tegu ka sellise protsessiga, kus otsustab vaid linnavalitsus. „Sisekontrollile on antud ülesanne kõik detailid taas üle vaadata,“ mainis Kõlvart ja lisas, et tahab näha tulemusi järgmise nädala alguses.

Linnapea väitis, et pole Hillar Tederiga suhelnud. Rauno Teder on tema sõnul käinud linnavalitsuse koosolekul, kus osalesid vastavad linnaametnikud. Kui Porto Franco servituudilepingut ei täida, tulevad Kõlvarti sõnul kõik sanktsioonid vastavalt lepingule ega sõltu praegusest olukorrast.

Terviseameti nõunik: piirangud annavad positiivset mõju  

Terviseameti epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko sõnul on viiruse levik Eestis jätkuvalt suur. Siiski hakkab olukord stabiliseeruma Harjumaal ja Ida-Virumaal. „See tõestab seda, et piirangud annavad positiivset mõju,“ sõnas Dontšenko.

Tallinna viimase 14 päeva haigusnäitaja on 789 ning viimase kahe nädalaga lisandus pealinnas 3452 haigusjuhtu. Linnaosade lõikes on haigestumine erinev – suurim Lasnamäel ja Haaberstis. Ülejäänud linnaosades on haigestumus madalam kui Tallinna keskmine.

Kolmapäeva hommikul toimunud linnavalitsuse istungil kiideti heaks ka linna lepingulistele partneritele ja ettevõtjatele suunatud abimeetmed, millega soovitakse leevendada epideemiast tulenevate piirangute negatiivseid mõjusid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee