Poliitika

Indrek Saar: kõige tähtsam on see, et tekiks töövõimeline valitsus (13)

Toimetas Aare Kartau, 13. jaanuar 2021 11:16
Riigikogu liige Indrek Saar.Foto: Erki Pärnaku
Sotsiaaldemokraatide ridadesse kuuluv rahvasaadik Indrek Saar sõnas kolmapäeva hommikul „Terevisioonis“, et peaministriametist lahkunud Jüri Ratasele on kahe viimase aasta taustal raske tänulik olla. Ta mainis, et ka sotsidel on reaalne võimalus uude valitsusse pääseda.

Saar mainis, et koalitsiooni lagunemine tuli ka sotsiaaldemokraatidele pigem ootamatult. „Vaadates, millise tuima järjekindlusega on Jüri Ratasel kaks aastat õnnestunud pühkida igasugune jama lipsult maha ja purjetada rõõmsalt edasi – see otsus tagasi astuda tuli pigem üllatusena.“ 

Samal teemal

Saare arvates selguvad Jüri Ratase otsuse tagamaad alles aja jooksul. „Küllap oli seal kaalukaid põhjuseid. Igal juhul ma arvan, et arvestades, mida Jüri Ratase viimane valitsus on pea kahe aasta jooksul korda saatnud, siis on raske talle tänulik olla,“ rääkis Saar.

Ta tõdes, et uues olukorras võib ka sotsiaaldemokraatidel tekkida šanss – mille suurust on keeruline spekuleerida –, ent praegusel hetkel on kõige tähtsam see, et tekiks töövõimeline valitsus. „Me oleme täna tervisekriisis, majanduskriisis, väga sügavas ühiskondlikus kriisis,“ mainis parlamendisaadik ja lisas, et lahkhelide silumine võtab aega.

Indrek Saare arvates oleks parim valitsus see, mis annab riigikogus selge enamuse. „Ega meil rohkem variante pole, kui koalitsioon Isamaa ja Reformierakonnaga – tänase kohtade jaotuse juures,“ tõdes Saar ja lisas, et üks asi, mida kindlasti ei tehta, on tuua äärmus-populistid valitsusse. Moraalselt on Saare hinnangul väga keeruline, et Kesk- ja Reformierakond satuks koos valitsusse.

Sotsiaaldemokraat arvas, et koos Reformierakonnaga on tehtud koos head tööd – eriti abielureferendumiga seoses, mille vastuvõtmiseks Saare sõnul riigikogus enam vajalikku 51 poolthäält pole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee