Poliitika

GALERII | Ratas: abielureferendum peaks olema uue koalitsiooni küsimus (16)

Ohtuleht.ee, 13. jaanuar 2021 11:50
Foto: Teet Malsroos
Riigikogu ionfotunni alguses teavitas peaminister riigikogu Vabariigi Valitsuse tagasiastumisest.

Riigikogu liige Indrek Saar soovis peaministrilt teada, kas tema hinnangul on abieluteemalise referendumi korraldamine Eesti jaoks jätkuvalt vajalik ning kas tegemist on ebaseadusliku otsuse eelnõuga.

Samal teemal

„Poliitiline olukord on eilse päevaga väga tugevasti muutunud,“ ütles Ratas. „Valitsus, kes on tagasi astunud, seda ütleb ka seadus, aga ma pean ka seda sisuliselt õigeks, põhimõtteliselt selliseid poliitilisi suuri initsiatiive ei peaks enam menetlema. See peaks olema uue koalitsiooni küsimus, mida soovitakse menetleda,“ rääkis ta. Samuti rõhutas Ratas, et tema hinnangul võiks Eestis rahvahääletusi ja referendumeid valimiste vahelisel ajal tunduvalt rohkem korraldada. 

"See erakond, kuhu mina kuulun, Eesti Keskerakond, on alati toetanud seda, et punkt üks, meil võiks olla põhiseaduses rahvaalgatuse võimalus," rääkis Ratas. Ta möönis, et poliitiline olukord on eilse päevaga tugevasti  muutunud ja on selge, et see valitsus, kes on tagasi astunud, ei peaks poliitilisi suuri initsiatiive enam menetlema. Ratase sõnul peaks abielureferendum olema uue koalitsiooni küsimus.

Ratas rõhutas, et riigikogu peaks seisma selle eest, et erinevad peremudelid oleksid Eestis kaitstud. "Nii et ma arvan, et see samm, et kui me igal juhul ütleme, et abielu on mehe ja naise vahel, ja isiklikult mina olen sellise peremudeli valinud, siis me peaksime ka tegelikult tulema teiste peremudelite kaitse teemaga siia saali."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee