USALDUSKRIIS: Nüüd juba endine Priimetsa kooli direktor Marina Krotova ütleb, et nii nagu Valga vallavalitsus kaotas usalduse tema suhtes, kaotas tema usalduse vallavalitsuse vastu.Foto: Aldo Luud
Nils Niitra 13. jaanuar 2021 12:06
Remondimehest abikaasale lisatasusid ja preemiaid maksnud Valga Priimetsa kooli direktor Marina Krotova sai vahetult enne aastavahetust vallandamisteate, tema asemele sättis keskerakondlik vallavalitsus aga ametisse erakonnakaaslasest volikogu liikme. Kas Krotova sai kinga seaduserikkumise või millegi muu tõttu?

Seadusesilma täpselt jälgides võiks valdavalt venekeelse kooli direktorit tõepoolest kahtlustada toimingupiirangu rikkumises, ehkki naine ise ütleb, et ta isegi ei teadnud, mis on toimingupiirangu rikkumine. See ei vabasta muidugi kedagi vastutusest. Üle Eesti on ilmselt palju valdade asutusi, milles töötab kaks abikaasat – üks on juht ja teine alluv. Krotova abikaasa on töötanud pikka aega Priimetsa kooli remondimehena ja – nagu naine ise ütleb –, saanud ka preemiaid ja lisatasusid samadel alustel kõigi teiste kooli töötajatega. Ja seda kõik seitse aastat, mil Krotova on kooli juht. Krotova tegi korralduse, see läks valla raamatupidamisse ja järgnes makse – niisiis võinuks raamatupidajad võimalikule seaduserikkumisele juba aastaid tagasi tähelepanu juhtida. Ent küllap on sama tehtud mõnes teiseski Eesti koolis, kus töötavad koos naine ja mees ning miks mitte ka laps ja vanaema.

Edasi lugemiseks: