Poliitika

Mihhail Kõlvart: tuleb arvestada, et esimene valik on opositsioon (3)

Toimetas Aare Kartau, 13. jaanuar 2021 09:04
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.Foto: Robin Roots
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rääkis kolmapäeva hommikul „Terevisioonis“ Jüri Ratase tagasiastumisest ja seega ka koalitsiooni lagunemisest. Keskerakondlase arvates tuleb arvestada, et selliste otsuste puhul on erakonna esimeseks valikuks opositsioon.

Keskerakondlane Mihhail Kõlvart mainis, et tunnistama peab seda, et viimasel ajal on olnud ühiskonnas liiga palju pingeid. „Võibolla oli selliseid teemasid, mis ei viinud ühiskonda edasi. Need võtsid palju aega, ressurssi ja emotsioone, ent tulemust polnud. Kindlasti tekkis arusaam, et sõltumata sellest, millega asi lõpeb, peame sellega lähinädalatel väga aktiivselt tegutsema,“ selgitas Kõlvart ja lisas, et praeguses olukorras on väga raske sisuliste asjadega tegeleda.

Samal teemal

EKRE ega Isamaa poole näpuga näitama ei minda. „Jüri Ratas võttis vastutuse. Praegu pole kindlasti aeg, et kedagi süüdistada – eriti koalitsioonipartnereid,“ kinnitas Kõlvart. Tema sõnul käis läbi ka variant, et koalitsioon jätkaks. „Tuleb tunnistada, et oli ka pooldajaid, ent meil oli pikk ja pingeline arutelu.“ Tallinna linnapea tõdes, et lõppkokkuvõttes oli tegu ühise otsusega, mis oli tema arvates õige.

Kõlvart mainis, et poliitikud arutavad võimalikke stsenaariume ja ka varianti olla järgmises valitsuses koos Reformierakonnaga. „Matemaatika on küllaltki lihtne. Keskerakond seda protsessi ei juhi ega saa sellega kureerida. Nüüd on teine erakond, kes hakkab valikuid tegema – Reformierakond. Valemeid väga palju pole,“ sõnas Tallinna linnapea.

Kõlvarti enda arvates oleks täna aus lähtuda sellest, et kui selline otsus on vastu võetud, tuleb arvestada, et esimene valik on opositsioon. „Vähemalt see on minu arvamus.“ Keskerakondlase arvates on laual erinevad variandid, ent ise jääb ta koalitsioonivaadete suhtes pessimistlikuks. „Ka eelmise koalitsiooni puhul arvasin, et parem on ikkagi opositsioon,“ teatas Kõlvart.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee