Poliitika

Sven Mikser: Keskerakond peaks minema opositsiooni, järgmised valikud on Kaja Kallase käes (33)

Ohtuleht.ee, 13. jaanuar 2021 08:51
Foto: Martin Ahven
Sotsiaaldemokraat Sven Mikser arvab, et Keskerakond peaks minema opositsiooni ning seal sisekaemusega tegelema ning järgmisena tuleb püüda õigeid valikuid teha juba Reformierakonna liidril Kaja Kallasel.

"Enne, kui hakata Jüri Ratast ennastunustavalt kiitma otsuse eest, mis oli kujunenud olukorras nagunii vältimatu, tuleks viimasele kahele aastale tagasi vaadata ja anda aus hinnang tema teise ametiaja tulemuste skoorile. Loodan, et see hinnang saab olema karm ja õiglane ja et nüüd juba endisele peaministriparteile antakse võimalus tegelda mõnda aega sisekaemusega opositsioonipingilt," kirjutab Mikser sotsiaalmeedias.

MIkseri sõnul vastutab Ratas nii äärmuslaste võimule toomise ja Eesti maine järjepideva kahjustamise, eriti aga paljusid Eesti inimesi ja erinevaid vähemusi vaenava poliitilise retoorika legitimiseerimise eest.

Lisaks leiab Mikser, et Keskerakond ei ole moraalselt kõlblik kandma valitsusvastutust. "See, kui Eesti juhtiva erakonna liider ei tea ega tahagi teada, kust jõuab raha tema partei kassasse, on peaaegu sama halb, kui oleks võimalus, et ta oli kõigest toimunust teadlik. Muidugi kehtib Eestis süütuse presumptsioon, kuid poliitilise usalduse taastumine eeldab kõigi kahtluste ammendavat hajutamist, seda enam, et tegu ei ole ainsa lahendust ootava Keskerakonna rahastamissegadusega, samuti mitte Ratase parteijuhiks oleku aja esimesega."

Veel toob Mikser välja Ratase teise valitsuse ülejäänud probleemid, nagu Eesti pensionisüsteemi lammutamine või ka mitmed hilinenud ja kaheldavad sammud koroonakriisi lahendamisel.

"Igal juhul on Eesti poliitilise tervise ja poliitika usaldusväärsuse taastamiseks ülimalt oluline, et nii Jüri Ratas kui Keskerakond pandaks varumeeste pingile järele mõtlema, järeldusi tegema ja sisemiselt puhastuma - vähemasti seniks, kuni eile alanud korruptsioonikaasus on saanud lahenduse ja erakonna rahaasjad selgeks," soovitab Mikser.

"Lisaks valitsusest välja kolimisele tuleks Keskerakond selleks mõistagi tagandada ka Tallinna linna ainujuhtimisest. Peaminister Jüri Ratase viimane keeruline otsus on nüüd igal juhul tehtud ja järgmisena tuleb püüda õigeid valikuid teha juba Reformierakonna liidril Kaja Kallasel."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee