Krimi

Miljoneid liigutanud väidetav küberpettur vaidlustas vangistuse 

Siim Randla, 13. jaanuar 2021 06:09
Deniss Einasto (vasakul) kohtus.Foto: Aldo Luud
Tartu maakohtus arvutikuriteo ettevalmistamises süüdi mõistetud ja vangistuse saanud Dennis Einasto kaitsja on otsuse Tartu ringkonnakohtus vaidlustanud.

Dennis Einastot süüdistati arvutikuriteo ettevalmistamises, arvutikelmustes ja ebaseaduslikus arvutisüsteemide kasutamises ning rahapesus suures ulatuses. Tema isa Madist süüdistati samuti suures ulatuses rahapesus. Kuritegu seisnes täpsemalt selles, et noorem Einasto valdas vähemalt 2013. aasta 26. veebruarist kuni kinnipidamiseni 8. mail 2018 talle kuuluvas arvutis vähemalt viit temale mittekuuluvat krüptoraha ja veebimajutuse keskkonnaga seotud andmebaasi koos neis sisalduvate kasutajatunnuste ja paroolidega. Tartu maakohus mõistis mehe süüdi ka ajavahemikus 26.02.2013 kuni 06.05.2018 toime pandud arvutikelmustes, millega ta tekitas kahju kogusummas 28 417,95 eurot, ning mõistis talle karistuseks kolm aastat vangistust.

Samal teemal

Samuti mõistis kohus Einasto süüdi selles, et ta hankis ebaseaduslikult arvutisüsteemidele juurdepääsud, kõrvaldades kaitsevahendi. Sealhulgas mõistis kohus Einasto süüdi rahapesus suures ulatuses ja mõistis talle karistuseks neli aastat vangistust. Liitkaristusena mõisteti talle lõplikult ärakandmiseks neli aastat, viis kuud ja 26 päeva vangistust. Einasto kuritegelikul teel saadud rahaga segunenud raha käive oli 3 245 788,31 eurot, millest on õnnestunud tuvastada 28 417,95 euro päritolu. Kohus mõistis Madis Einasto rahapesus õigeks, kuna kuriteokoosseisu subjektiivset koosseisu ei tuvastatud.

Nüüdseks on Dennis Einasto kaitsja esitanud Tartu maakohtu otsusele edasikaebuse Tartu ringkonnakohtule. Edasikaebuse on esitanud ka Madis Einasto kaitsja vandeadvokaat Sirje Must, kes nõustub Einasto õigeksmõistmisega, kuid mitte sellega, et temale kuuluv korteriomand on kohtuotsusega konfiskeeritud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee