Poliitika

VIDEO | Jõks: poliitiline korruptsioon närib riigi tervist hullemini kui viirus (1)

Ohtuleht.ee, 12. jaanuar 2021 22:57
Allar JõksFoto: Martin Ahven
Poliitiline korruptsioon kahjustab riigi tervist hullemini kui viirus, ütles endine õiguskantsler Allar Jõks "Esimeses stuudios".

"Siin tuleb mul olla sõnadega ettevaatlik, sest praegu on liiga vara kommenteerida seda, las uurijad, advokaadid ja kahtlustatavad teevad oma tööd. Aga selge on see, et poliitiline korruptsioon, juhul kui kahtlustused osutuvad tõeks, närib tegelikult riigi julgeolekut, riigi tervist hullemini kui viirus, sest viirused tulevad-lähevad, vaktsiinid toimivad või mitte, aga poliitikuid sa ei saa ju karantiini panna selleks, et poliitilist korruptsiooni välja juurida," rääkis Jõks teisipäeval lahvatanud korruptsiooniskandaalist, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Selge on see, et selliste rikkumiste eest ühtegi erakonda Eestis ka ära ei keelata, kuigi põhiseadus näeb ette ka võimaluse keelata erakond, mille tegevus on põhiseadusliku korraga vastuolus. Hoopis huvitavam on, kuidas see mõjutab Eesti poliitikat, veelgi olulisem, kuidas ta mõjutab Eesti poliitilist kultuuri," ütles Jõks.

Samal teemal

13.00.2021
BLOGI | PORTO FRANCO KORRUPTSIOONISKANDAAL: 12,5 tundi, mis viisid peaminister Jüri Ratase tagasiastumiseni
12.00.2021
PORTO FRANCO OLI TIKSUV POMM: Tederi arvatav salasobing Keskerakonnaga maksis Jüri Ratasele peaministri koha
12.00.2021
Kaarel Tarand Keskerakonna ja Tederi järjekordsest kriminaalkahtlustusest: „Midagi ei ole ju muutunud: riskid realiseeruvad.“
12.00.2021
Mihhail Korb lahkub peasekretäri kohalt, Isamaa ootab Keskerakonnalt ja EKRE-lt selgitusi