Maailm

„MÜÜS MEID MAHA! ARGPÜKS!“ Fännid pöördusid Trumpi vastu (4)

Greete Kõrvits, 13. jaanuar 2021 19:33
Presidendi selja taga seisab veel hulgaliselt fänne.Foto: AFP/Scanpix
Kui demokraatide partei peab Trumpi reeturlikuks presidendiks, sest too olevat vastutav nädal tagasi kongressi hoones toimunud vägivaldse sissetungi eest, siis sama arvavad nüüd ka mõned seni Trumpi kogu südamest toetanud inimesed. Tõsi küll, nemad näevad reeturlikkust selles, et Trump oma lubadust ei pidanud ja nendega koos Kapitooliumimäele ei marssinud.

„Pärast seda kõnnime kõik sinna ja mina olen ka seal koos teiega, me kõnnime Kapitooliumile ja hõiskame oma vapratele senaatoritele ja kongresmenidele. Võib-olla mõnedele nii väga ei hõiska ka,“ lubas Trump sütitavas – paljude arvates sõna otseses mõttes – kõnes vahetult enne seda, kui ülesköetud ja vihane rahvamass Kapitooliumisse sisse tungis. Tegelikult ta muidugi ise rahvast barrikaadidele ei viinud, vaid lahkus pärast emotsionaalse kõne esitamist Valge Maja suunas. Kui kõik maha oli rahunenud, avaldas ta viimaks ka video, milles tunnistas, et kavatseb aidata kaasa võimu rahumeelsele üleminekule.

Ent mitte kogu nn MAGA internet ei pea presidenti Juudaks. (MAGA – Make America Great Again, Teeme Ameerika Uuesti Suureks, Trumpi valimisloosung.) Mõned fännid, eriti sellised vandenõulembesemad hakkasid kõnet lahti harutama, analüüsima, sellest mingeid salasõnumeid otsima. Mõned leidsid ka. Näiteks uskusid, et tegelikult annab ta kuninga kombel võimu üle oma pojale Don juuniorile või et tegelikult tahab ta öelda, et vabaneb Mike Pence'ist, kes on MAGA interneti silmis kohe päris kindlasti reetur. Pence ju ütles möödunud kolmapäeval Trumpile, et mäng on läbi, Biden saab presidendiks ja et temal pole enda rollis enam midagi võimalik ära teha, et seda takistada.

Kui president esmaspäeval Texast külastas, saatsid teda Valge Maja eest teele ning võtsid Mehhiko piiri lähedal vastu igatahes küll mõned austajad. Kõik pole temale selga pööranud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee