Krimi

Martin Helme oma nõuniku kinnipidamisest: miks päev enne tähtsat riigikogu hääletust? (86)

Toimetas Viljar Voog, 12. jaanuar 2021 16:18
Martin Helme (vasakul) ja Kersti Kracht (keskel).Foto: Teet Malsroos
Rahandusminister ja EKRE esimees Martin Helme ütles ühismeediapostituses oma nõuniku Kersti Krachti altkäemaksukahtlustusega kinnipidamise kohta, et suhtub korruptsiooni nulltolerantsiga. Samas tõstatas Helme taas vandenõuteooriana, et miks avalikustatakse riigprokuratuuri poolt taoline kahtlustus päev enne riigikogus toimuvat abielu mõiste referendumi teist lugemist.

Avaldame Helme postituse täismahus.

Nõuniku töösuhe on selguse tekkimiseni peatatud. Olen inimese ja erakonna juhina alati suhtunud korruptsiooni täieliku nulltolerantsiga. Loomulikult tekitavad sellised tõsised süüdistused minus väga suurt muret ja meelehärmi. Kinnitan, et ei mina ega Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei ole kunagi ühegi otsuse eest kelleltki raha või muud meelehead oodanud, küsinud ega saanud. Samuti, kuna jutt käib Kredexist, siis selgituseks, et kõik Kredexi erakorralised toetusotsused on läbinud ekspertide hindamise, kaetud tagatistega ja saanud valitsuse konsensusliku toetuse.

Samas tahan praeguses faasis rõhutada mitut olulist aspekti.

Kahtlustus ei ole veel süüdistus ja süüdistus ei ole veel süü. Me peame ka praegu lähtuma süütuse presumptsioonist ning hoiduma piiratud info põhjal lõplike järelduste või hinnangute andmisest.

Oleme korduvalt Eestis näinud kõrge profiiliga korruptsioonijuhtumite algatamist, mis venivad ja venivad ja venivad ning lõpuks ei suudetagi kellegi süüd tõestada, lepitakse kokku oportuniteedis või kukub kogu lugu üldse kokku.

Küsimusi tekitab ka praegune ajastus. Päev enne olulist ja nappi hääletust riigikogus tullakse lagedale viimaste aastate suurima korruptsioonisüüdistusega. Süüdistustega, mis mõistetavalt määrivad võimuerakondi ja mille ümber lükkamiseks pole meil ei aega ega piisavat infot enne homset olulist hääletust. Ma mõistan, et uurimisorganid ei pea oma tegevust sättima riigikogu päevakorra järgi, paraku praegu jääb asjale just selline maik juurde.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee