Maailm

HULLUMEELNE LUGU: naine on püüdnud kolm aastat tõestada, et on elus! (2)

Aare Kartau, Greete Kõrvits, 13. jaanuar 2021 08:06
Jeanne Pouchain on elus, aga paberite järgi nagu pole ka.Foto: AFP/Scanpix
Jeanne Pouchain on täiesti elus ja terve prantslanna, kes on üritanud juba aastaid Prantsuse ametivõime veenda, et jutud tema surmast on liialdatud, õieti puhta valed, vahendavad The Guardian ja France24.

Lyoni lähedal elava 58aastane Jeanne Pouchaini ja talle kuulunud puhastusettevõtte ühe endise töötaja vahel kestis üle kümne aasta pikkune kohtuvaidlus, mis algas sellest, kui Pouchaini koristusfirma ühest tulusast tööotsast ilma jäi ning päädis sellega, et rahulolematu hageja lihtsalt väitis kohtule, et Pouchain pole tema kirjadele vastanud ja on järelikult ära surnud – esitamata kusjuures väidetavast siitilmast lahkumisest mingeid tõendeid. Seda võeti tõe pähe ja seega pole Pouchaini riigi ja seaduse silmis alates 2017. aasta novembrist eksisteerinud.

Tema isikutunnistus, juhiluba, pangakonto, tervisekindlustus ja kõik muud tema olemasolu tõendamiseks vajalikud ametlikud dokumendid muudeti kehtetuks. Tema advokaat taotles sel nädalal naise elluäratamist – ametlikus mõttes. Ehkki Pouchainil on ka poeg ja mees, ei saanud nemad kohtusaalis naise elu kinnitamiseks tookord midagi öelda, sest neid lihtsalt ei viibinud seal. Õieti käskis apellatsioonikohus neil Pouchaini endisele alluvale võlgu jäädud 14 000 eurot kinni maksta.

„Hullumeelne lugu. Ma ei suutnud seda uskuda. Ma ei arvanud kundagi, et kohtunik kuulutaks kellegi ilma dokumenti nägemata surnuks,“ sõnas Pouchaini advokaat Sylvain Cormier. 

Seevastu süüdistas 2000. aastate alguses vallandatud töötaja advokaat Pouchaini surma teesklemises, eesmärgiga kahjuhüvitist vältida. Pouchain on seda väidet aga kindlalt eitanud.

„Ametnikud ütlevad mulle, et surnud ma pole, aga elus ka mitte, ju ma siis pole veel sündinud,“ suudab „kadunu“ veel olukorra üle nalja visata. Siiski võtab ta ka tõsise tooni ning tunnistab, et elu surnuks kuulutatuna on tohutult raske. „Ma olen eimiski,“ kirjeldab ta oma staatust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee