Maailm

NÄLJASTREIK: vahi all viibiv Kapitooliumi sarvik keeldub söömast, sest talle ei pakuta ökotoitu (6)

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 12. jaanuar 2021 17:11
Vahi alla võetud Jacob Chansley pigem nälgib kui sööb mitteorgaanilist toitu.Foto: SIPA/Scanpix
Möödunud kolmapäeval USA parlamendihoones uhkelt ringi liikunud sarvede ja karusnahast peakattega protestija on sattunud kinnipidamisasutuses omamoodi probleemi ette. Nimelt on ta keeldunud söömisest, sest tema range dieet hõlmab vaid orgaanilist toitu, vahendab ABC15. Ka mehe ema muretseb pojakese toitumise pärast.

Esmaspäeval toimus Phoenixi kohtusaalis Jacob Chansley esimene istung. Mees, kes on tuntud ka kui Jake Angeli või QAnoni šamaan, võttis istungist osa telefonitsi, sest teda hoitakse kinnipidamisasutuse karantiinisektsioonis. Phoenixist pärit Chansley andis end kohalikus FBI välibüroos laupäeval ise üles. Teda süüdistatakse kahes föderaalses väärteos. Süüdistuste kohta loe põhjalikumalt SIIT.

33aastane QAnoni vandenõuteoreetik pöördus kohtuniku poole viisakalt, ent ei esitanud talle esitatud süüdistuste kohta ühtegi avaldust. Chansley avaldas lootust, et ehk õnnestub tal ühendust võtta sõbraga, kes võiks talle eraadvokaadi palgata. Alles neljapäeval mainis Chansley, et ta pole murelik, sest ei rikkunud ühtegi seadust. „Kuule mees, ma ju kõndisin läbi avatud uste,“ kommenteeris šamaan pärast Washingtonist naasmist.

Samal teemal

Trumpi toetajale määratud riiklik kaitsja teatas esmaspäeval kohtunikule, et Chansley on äärmiselt rangel dieedil ja pole pärast vahi alla võtmist midagi söönud. Kohtunik Deborah Fine märkis, et see teave on äärmiselt murettekitav ja palus kaitsjal Chansley toitumisprobleemide osas ametivõimudega koostööd teha. Teadaolevalt tarbib QAnoni šamaan vaid orgaanilist toitu.

Kohtusaalis viibis ka Chansley ema Martha, kes poja dieeti selgitas. „Ta muutub väga haiglaseks, kui ta ei söö orgaanilist toitu – ta jääb sõna otseses mõttes füüsiliselt haigeks,“ mainis Martha Chansley, kes viitas oma pojast rääkides talle kui patrioodile ja kõige õrnahingelisemale inimesele. Martha sõnul polnud poeg söönud lausa reedest saati.

Esmaspäeva õhtul saabus kinnitus, et šamaan hakkab saama soovitud ökotoitu.

Samal teemal

12.00.2021
UUS MÄRUL? FBI hoiatas, et vägivaldsed protestid võivad toimuda igas 50 osariigis, uurimise all on Kapitooliumi politseinike tegevus
11.00.2021
VIDEO | Kapitooliumi piiramisel osalenud protestija sattus lennukeelu tõttu paanikasse
10.00.2021
Kapitooliumi tunginud sarvilisele ja lebotajale esitati süüdistus
08.00.2021
KAPITOOLIUMI RÜNDAJATE VÄLIMÄÄRAJA: kes on liidriomadustega Šamaan, kes häbenev Ämblikmees?