Maailm

Merre kukkunud Indoneesia reisilennuk läbis alles detsembris tehnilise kontrolli 

Toimetas Aare Kartau, 12. jaanuar 2021 13:44
Otsingud Jakarta põhjaranniku lähedal.Foto: AFP/Scanpix
Laupäeval merre kukkunud Indoneesia reisilennuk läbis ametnike sõnul alles eelmisel kuul ülevaatuse. Ekspertide hinnangul olid lennuki süsteemid allakukkumise hetkel ilmselt töökorras. Täpsemat infot loodetakse saada mustade kastide abil, millest üks on teadaolevalt leitud.

Märtsist saati pandeemia tõttu puhkust nautinud Ariwijaya Air lend SJ182 jätkas kommertslende 22. detsembril. Lennuk kukkus alla 9. jaanuaril ja selle pardal oli 62 inimest. Esialgsed leiud näitasid, et õhusõiduk oli enne merre kukkumist töökorras ja terve. Senini on õnnetuse põhjus teadmata. 

Samal teemal

Indoneesia transpordiministeerium teatas kolmapäeval, et lennuk pandeemiaperioodil õhku ei tõusnud. Detsembris otsustati see taas teenistusse võtta. 14. detsembril läbis lennuk ülevaatuse – viis päeva hiljem tehti sellega esimene kontroll-lend (ilma reisijateta), vahendab BBC. Vahetult pärast edukat kontrolli alustati kommertslendudega.

Eraldi teatas riiklik transpordiohutuse komitee (KNKT), et esialgne info viitab sellele, et lennuk jõudis kell 14.36 umbes 3,3 kilomeetri kõrgusele. Neli minutit hiljem toimus järsk langus ja andmete edastamine lõppes. KNKT juht Soerjanto Tjahjono lisas, et leiud ei viita sellele, et lennuk oleks õhus plahvatanud – pigem töötasid lennuki süsteemid veel ka siis, kui see oli langenud umbes 75 meetri kõrgusele merepinnast.

KNKT teatas teisipäeval ka seda, et neil tekkis tehnilisi probleeme lennuki mustade kastide leidmisega. Võimud mainisid, et nad palusid tuua Singapurist uue lokaatori, mille abil oleks võimalik pardasalvestite asukoht viimaks täpselt tuvastada. Reutersi teatel peagi üks neist avastatigi – veel pole avalikustatud, kas tegu on lennuki pardaregistraatoriga või kabiini helisalvestusseadmega. Igatahes võib peagi oodata õnnetuse kohta täpsemat informatsiooni.

Esmaspäeval tuvastas Indoneesia politsei sündmuskohal esimese ohvri – selleks oli 29aastane stjuardess Okky Bisma. Otsingutega on seotud üle 2500 inimese ja sündmuskohal viibib enam kui 50 laeva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee