Eesti uudised

Teadusnõukoda soovitab kõik lapsed 25. jaanuarist ka Tallinnas ja Harjumaal kooli lubada (22)

Toimetas Hindrek Pärg, 12. jaanuar 2021 11:30
KlassiruumFoto: Teet Malsroos
Teadusnõukoda soovitas valitsusele lubada ka Tallinna, Harjumaa ja Ida-Virumaa lapsed alates 25. jaanuarist kontaktõppele, kuid otsus jääb valitsuse teha, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari meelest on põhjendatud lubada kõik lapsed üle Eesti tagasi kooli kontaktõppele. Harjumaal ja Ida-Virumaal võivad praegu käia koolis vaid algklassid (1.-4. klass) ja lõpuklassid (9. ja 12. klass), ülejäänud on kaugõppel.

"Kui niisugused trendid, mis viimastel päevadel näha on, jätkuvad, on ikkagi mõttekas kogu Eestis lapsed kontaktõppele saata. Koolis käimisest saadav kasu, eriti nende laste puhul, kelle vanemad ei suuda neid kodus õoetada, on ilmselt suurem, kui haigestumine laste hulgas. Laste hulgas on nakatumist vähe, haigestumist vähe ja lapsed põevad tõesti kergesti," ütles Lutsar ERR-ile.

Ta soovitas valmistuda selleks, et kogu Eestis lapsed lähevad kontaktõppele. „Ei tea ju, et see ka igaveseks jääb nii – kui nakatumisnäit tõuseb, siis tuleb võib-olla jälle ümber mõelda," ütles Lutsar.

Samal teemal

08.01.2021
Isepäine Taaralinn: ka Tartu koolid alustavad veerandit osalise kaugõppega
07.01.2021
Valitsus: 13 maakonnas taastub kontaktõpe, otsus ei puuduta Harjumaad ja Ida-Virumaad
29.12.2020
Algklassid saavad taas kooli minna, osaline distantsõpe säilib Harjumaal ja Ida-Virus
28.12.2020
Haridusminister Jaak Aabi ettepanek: kontaktõpe võiks taastuda algklassilastele ja koolilõpetajatele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee