Eesti uudised

SAMUTI EESLIINIL? Loomakasvatajad tahavad koroonavaktsiini eelisjärjekorras (12)

Toimetas Marvel Riik, 12. jaanuar 2021 10:16
„Intensiivses looma­pidamises tuleb loomade heaolu ja tervist kontrollida vähemalt üks kord päevas, sest sellistes tingimustes sõltub looma tervis ja heaolu inimese sagedasest hooldusest,“ põhjendab Sõrmus taotlust ministrile.Foto: Kollaaž (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia, Sven Arbet / Ekspress Meedia)
„Loomakasvatus kuulub nende spetsiifiliste elualade hulka, kus on vajalik loomade heaolu ja tervise kindlustamiseks tagada tegevuse pidev katkematu toimimine,“ selgitab Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus, miks sarnaselt tervishoiutöötajatele tuleks elutähtsate rollide täitjate hulka arvata ja esimesel võimalusel vaktsineerida ka loomakasvatajaid.

Sõrmus toob kirjas sotsiaalministrile välja, et loomakasvatajate haigestumine ja nende asendajate puudumine võib loomade hooldamise ohtu seada. See aga võib loomadele põhjustada suuri kannatusi ja tõsiseid tagajärgi.

Samal teemal

„Vastavalt loomakaitseseadusele peab loomapidaja võimaldama loomadele sööda ja joogivee kättesaadavuse ning sobiva hoolduse. Põllumajanduslooma tervist ja heaolu tuleb kontrollida nii sagedasti, kui seda on vaja välditavate kannatuste ärahoidmiseks. Intensiivses looma­pidamises tuleb loomade heaolu ja tervist kontrollida vähemalt üks kord päevas, sest sellistes tingimustes sõltub looma tervis ja heaolu inimese sagedasest hooldusest,“ põhjendab Sõrmus taotlust ministrile.

„Loomakasvatuse toimimisega on tihedalt seotud ka tapamajade ja piimatööstuste tõrgeteta toimimine. Loodame, et võimalikult kiiresti jõuab vaktsineerimise järg ka teiste põllu­majandus- ja toidutootmise valdkondade töötajateni, kellel on oluline roll Eesti toidujulgeoleku tagamisel.“

Sarnase sooviga on otsustajate juurde pöördunud veel ERR, Eesti teaduste akadeemia ja kaupmeeste liit – kõik nad paluvad esimesel võimalusel vaktsineerida enda inimesi, kes on riigile vajalikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee