Krimi

Koolitüdruku mõrvas osalenu soovib vabadusse (19)

Kristjan Väli, 11. jaanuar 2021 20:40
Koolitüdruku tapmise üks asjaosalistest, Sulev Kets, tunnistati 2014. aastal süüdi teismelise vägistamises, temalt vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises ning talle mõisteti 14 aasta pikkune vanglakaristus. Ketsi küll tapmises süüdi ei mõistetud, ent tema oli üks juhtunu asjaosalistest. Nüüd soovib ta ennetähtaega vabadusse pääseda.

2013. aastal Tamsalus toime pandud veretöö viis kolm inimest vanglasse. Viru maakohus mõistis toona veel alaealise Valeri süüdi mõrvas, vabaduse võtmises ja kehalises väärkohtlemises ning mõistis talle karistuseks üheksa-aastase vangistuse. Samas süüasjas sai karistada ka Natalja, kes mõisteti süüdi mõrvale kaasaaitamises, sugulise kire vägivaldses rahuldamises ja vabaduse võtmises ning kehalises väärkohtlemises. Nataljale mõisteti karistuseks 16aastane vangistus.

Samal teemal

2013. aasta 22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15aastase tüdruku surnukeha. Tapmises kahtlustatavatena peeti samal päeval kinni Valeri ja Natalja. Mõni päev hiljem pidas politsei kinni ka Sulevi.

Süüdistuse järgi võtsid Valeri, Natalja ja Sulev 2013. aasta 18. märtsi õhtul 15aastaselt tüdrukult vabaduse ning hoidsid teda Tamsalus Koidu tänavas asuvas korteris kuni 21. märtsi õhtuni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku suhtes nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda. 2014. aastal Viru maakohtus toimunud kohtuistungitel tunnistas Valeri ennast süüdi. Natalja ennast tapmisele kaasaaitamises süüdi ei tunnistanud, Sulev ennast süüdi ei tunnistanud. Asi läks arutamiseks ka ringkonnakohtusse, ent maakohtu otsus jäi muutmata.

Esmaspäeval toimus Tartu maakohtu Jõgeva kohtumajas istung, kus arutati Sulev Ketsi taotlust enne tähtaega vabaneda. Kohus peaks otsuse langetama lähinädalatel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee